הצעות לשדרוג קורות החיים

מתי בפעם האחרונה עשיתם סדר בקורות החיים שלכם? אם אתם דומים לרוב בני האדם, סביר להניח שאתם עורכים את קורות החיים שלכם רק שאתם מחליפים עבודה – והאמת היא שזה ממש מובן. "שיפוץ" קורות החיים נשמע כמו מהלך מרתיע, גוזל זמן ושאין בו באמת צורך-אך למרבה המזל, אם תבצעו כמה שינויים קטנים בקורות החיים ותלמדו איך כותבים קורות חיים שבאמת ישרתו אתכם – תוכלו לשדרג את הקריירה הבאה שלכם לאין ערוך. הנה כמה הצעות מעולות.


ותרו על אזכור של משרות ישנות

האם אתם משתמשים באותם קורות חיים מאז שסיימתם את הלימודים הגבוהים, למרות שהחלפתם כבר מספר עבודות מאז? אם חלפו 10-15 שנים מאז שהתחלתם את דרככם בעולם הגדול, ייתכן והגיע הזמן לוותר על נוכחותן של כמה משרות. איך תעשו זאת נכון? קראו את קורות החיים שלכם מלמטה למעלה, ושקלו את הסרתם של תפקידים ישנים שעשויים להיות לא ממש רלוונטיים. אם תרצו, תוכלו לכתוב כמה שנות ניסיון כולל יש לכם בסה"כ התפקיד.

עדכנו את המיומנויות שלכם

השתתפתם בקורס? למדתם תוכנה חדשה? התחלתם להעביר מצגות באופן קבוע לסגל הניהולי? הציצו בסעיף הכישורים של קורות החיים שלכם וודאו שכל הכישורים המקצועיים שלכם כתובים בהם. ואם כבר אתם שם, ייתכן וכדאי להסיר כמה מיומנויות שאין צורך להזכיר, כמוMicrosoft Office או שליטה כללית במחשב, שכן הם די מובנים מאליהם.

הוסיפו "מילות מפתח" חשובות

אם אתם עובדים בתחום הטכנולוגיה, אתם וודאי יודעים שהשיח בתחום משתנה במהירות – והעובדה הזו נכונה גם עבור תחומים אחרים. המילים שמגייסים מחפשים תוך כדי סריקה של קורות החיים חשובות, וחשוב מאוד שהן יופיעו בקורות החיים שלכם – החל משפת תכנות שלמדתם, דרך קורסים שהשלמתם ולימדו אתכם מיומנות חשובה וכדומה.

גם העיצוב חשוב

קורות החיים שלכם לא צריכים להיות מעוצבים ויפים מבחינה ויזואלית (אלא אם כן אתם מגישים בקשה למשרת עיצוב או תפקיד אחר המבוסס על אמנות ואסתטיקה), אך למרות שהתוכן הוא שקובע, העיצוב גם הוא חשוב. כדי להבטיח שקורות החיים שלכם יהיו נעימים לעין, השתמשו בגופן מרווח וסטנדרטי, ואמצו תבניות עיצוב מעניינות שיחלקו את הטקסט בצורה נעימה. לדוגמא, תוכלו לחלק את הטקסט באמצעות בולטים (נקודות בולטות) במקום פסקאות נפרדות, הוסיפו כותרות בולטות וכדומה. חשוב להיות עקביים – אם יש תיאור משרה אחת שהדגשתם, הדגישו גם את יתר המשרות.

שימו לב גם לשם הקובץ

שם הקובץ שלכם לא יכול להיות "קורות חיים". נכון, יכול להיות שיש לכם רק מסמך אחד במחשב בשם הזה, אך מגייסים ומנהלי גיוס נתקלים במאות מסמכים עם שם דומה. כדי לבדל את עצמכם מהשאר ולהבטיח שקורות החיים שלכם לא יפלו בין הכיסאות, כללו את השם הפרטי ואת שם המשפחה שלכם, בצירוף המילים "קורות חיים". בנוסף, אלא אם כן ביקשו מכם אחרת, מומלץ לשלוח קורות חיים בתבניתPDF, שכן כך העיצוב שלכם יישמר.