קורות חיים באנגליתגם אם אינכם מתכננים רילוקיישן בעתיד הקרוב (בעתיד הרחוק, או בכלל) כתיבה של קורות חיים באנגלית היא אחד מהדברים שחשוב שתעשו, ובהקדם. למה בעצם נדרשים לנו, ישראלים לגמרי, קורות חיים באנגלית? למעשה, כתיבת קורות חיים באנגלית (או CV - ר"ת ל-Curriculum Vitae) הגיונית הרבה יותר לנו הישראלים, מאשר לתושבי מדינות אחרות. הרמתם גבות? מיד נסביר!

מתי תזדקקו להגשת קורות חייכם באנגלית?

למרות התועלת הרבה שיש בהגשת קורות חיים באנגלית, אם לא צוין מפורשות במודעה, אין טעם רב בשליחת קורות החיים שלכם באנגלית. לעומת זאת, גם אם לא צוין הדבר במפורש, במקרים הבאים כדאי שיהיו לכם קורות חיים הכתובים באנגלית:

  • כאשר אתם מגישים את מועמדותכם לעבודה בחברה בינלאומית שהסניף שלה ממוקם בישראל, אבל הוא כפוף לתכתיבים של הסניף הראשי בחו"ל
  • כאשר אתם מגישים מועמדות למשרה בחברה הממוקמת בחו"ל (אנגלית היא שפה בינלאומית ונדיר למצוא חברות או ארגונים שאינם משתמשים בה בפעילותם העסקית)
  • כאשר אתם מגישים את מועמדותכם למוסדות להשכלה גבוהה בחו"ל, גם בארצות שאנגלית אינה נחשבת לשפתן הרשמית

על מה חשוב להקפיד בעת כתיבת קורות חייכם באנגלית?

לכאורה, ניתן היה לטעות ולחשוב שכל שעליכם לעשות על מנת שיהיו בידיכם קורות חיים באנגלית, הוא לתרגם את קורות החיים שלכם מעברית לאנגלית. אבל, קיימים מספר הבדלים משמעותיים בין שני סוגי קורות החיים הללו. הנה מספר טיפים יעילים:

  • הקפידו על התאמת סוג האנגלית שבקורות החיים למקבל אותם – כידוע, בצד האנגלית הבריטית, קיימות גם זו האמריקאית והאוסטרלית, שלכל אחת מהן סגנון שונה וניואנסים מבדלים.
  • דאגו להקביל את תיאורי ההתמחויות, התעודות והתפקידים שלכם למינוחיהם המקובלים באנגלית במדינה שאליה אתם שולחים את קורות החיים.
  • אל תשכחו להתייחס ל-life experience – אמנם, בישראל פחות מקובל להתייחס לעיסוקים של שעות הפנאי הנסבים מסביב תרומה לקהילה, התנדבות וכד', אולם בארגונים בחו"ל הדבר נפוץ מאד, ולפעמים, אפילו עשוי להוות את לשון המאזניים.
  • אל "תמרחו". קורות חיים באנגלית (גם בעברית!) צריכים להיות תמציתיים, ענייניים וממוקדים. עמוד A4 בודד אמור להספיק לכם לשם כך. העזרו בבולטים (Bullets), נסחו שורות קצרות והדגישו כותרות ומילות מפתח מרכזיות בטקסט. נוסף על כך, אם ברצונכם להפנות את מקבל קורות החיים לנכס דיגיטאלי מקוון שלכם (תיק עבודות, דף פייסבוק או אתר) הטמיעו את הקישור בתוך הטקסט וחסכו למקבל קורות החיים מאמץ וזמן.

  • סננו את המידע שאתם כוללים בקורות החיים והתמקדו באווירה חיובית ובהישגיכם בכל תפקיד שאותו אתם מזכירים בקורות החיים.
  • צרפו מכתב מקדים לקורות החיים שלכם. במכתב זה ספרו על עצמכם בתמצית ומתוך ההתחשבות בעובדה בכך שמטרתו של מכתב זה היא לגרות את סקרנותו של המקבל אותו לקרוא את קורות החיים המצורפים לו. הציגו את עצמכם באופן מכובד, אבל משוחרר בהרבה יותר מקורות החיים שאליהם הוא נלווה.

מדוע ישראלים זקוקים ל-CV (קורות חיים באנגלית)?

ישראל נחשבת למעצמת טכנולוגיה, וככזו, מצויים בשטחה סניפים של חברות וארגונים בינלאומיים רבים. מטבע הדברים, התקדמות (ואפילו התקדמות רוחבית) בארגון כזה עשויה לכלול חשיפה של העובדים בחברה לעובדים מכל רחבי העולם, ואף להצעות עבודה בינלאומיות מתוך ומחוץ לחברה. בעידן הגלובלי שבו אנחנו חיים ומתפקדים, כתיבת קורות חיים באנגלית היא חלק אינטגראלי מסט התכונות הנדרשות מהעובד החדש, העובד ההיברידי, הסתגלן ורב היכולות והכישורים.