איך לכתוב קורות חיים

טיפים של אלופים מבית Resume4U


קורות החיים הם שער הכניסה שלכם למרבית המשרות, בכל תחומי הפעילות במשק הישראלי והעולמי, אפילו במדינה כמו ישראל בה כולם מכירים את כולם ויש מודלים רשמיים של "חבר מביא חבר", עדיין קורות החיים הם מסמך חובה עבור רוב מוחלט של המשרות. לכן מועמדים ומחפשי עבודה רבים שואלים את עצמם איך כותבים קורות חיים בצורה איכותית, מושכת ואשר תיתן יתרון תחרותי על פני מועמדים אחרים? וזו אכן אחת השאלות החשובות ביותר בהקשר לבניית קורות חיים – למרבה המזל לשירות Resume4U יש את התשובה הטובה ביותר!

מרגע בו הבנתם מה צריך להיות בקורות חיים (וגם מה לא!) בתהליך יצירת קורות חיים, לא תהיו רחוקים מריאיון עבודה מיוחל או מתלוש המשכורת הבא. אמנם הכלי החינמי והמתקדם שלנו מאפשר לכם בניית קורות חיים כמעט אוטומטית ועל בסיס תבניות מקצועיות ומעולות, אך חשוב שתבינו איך לעשות זאת ולמה השירות של resume4U כל כך איכותי, מוצלח וחכם. יאללה, בואו נצא לדרך ונסביר לכם איך כותבים קורות חיים שיביאו אתכם לראש ערימת המועמדים!

הפרסומת האישית האולטימטיבית


כאשר חושבים על איך לכתוב קורות חיים, צריך להבין, בין היתר, מה מסמך זה לא מהווה: קורות החיים שלכם הם לא ההיסטוריה התעסוקתית שלכם, הם לא סיכום המיומנויות וההשכלה שלכם ועצם השליחה שלהם לא תביא לכך שאוטומטית תקבלו קריאה לריאיון.

במקום זאת, אפשר לחשוב על קורת חיים כעל פרסומת, כאשר המוצר הוא אתם! המטרה שלכם היא לגרום למעסיקים ומגייסי כוח אדם לשים לב אליכם מבין כל יתר המועמדים ולגרום להם "לקנות" את מה שאתם מנסים "למכור" להם – וזה אומר לקרוא לכם לריאיון עבודה. תהליך יצירת קורות חיים מיועד לעשות בדיוק את זה ולהשיג את המטרה הבלעדית הזו עבורכם.

חשוב במיוחד להבין לגבי השאלה של איך כותבים קורות חיים, שאנו חיים היום במציאות ויזואלית ומאוד תחרותית על תשומת לב ושאר משאבים אישיים וארגוניים, לכן עצם בניית קורות חיים אינה מספיקה כדי לתת לכם יתרון ולגרום לכם לבלוט מעל כל היתר. באופן דומה לשלטי פרסומת גדולים ובולטים, מעסיקים ומגייסים פוטנציאליים נמשכים לאלמנטים ויזואליים ולקורות חיים מסודרים, אסטטיים ובולטים לטובה – מסמכי קורות חיים שממש קופצים לעין עוד לפני שבכלל קוראים בהם מילה אחת! זה גם מגובה במחקרים העוסקים בשאלות כגון איך לכתוב קורות חיים – כאשר סטטיסטיקות מראות כי כ-8 מתוך 10 מסמכי קורות חיים מקבלים במקסימום 10 שניות של התרשמות ואז מושלכים הלאה – כלי בניית קורות חיים אונליין מבית Resume4U יגרום לכך שקורות החיים שלכם יהיו ב-2 ששמים בצד כדי לקרוא למועמדים לריאיון.

מה לכלול בבניית קורות חיים?

לפניכם רשימה של אלמנטים ודברים שעל פי רוב כדאי כן לכלול במסמך קורות חיים – כי חלק חשוב במענה לשאלה איך לכתוב קורות חיים הוא מה להכניס למסמך שאתם מכינים כדי שיהיה יעיל ותואם לציפיות של הגורם המגייס. כמובן שיש מרכיבי קורות חיים שיש להכניס בהתאם לסוג המשרה שאליה אתם מגישים מועמדות, מרכיבים אשר לא בטוח יהיו רלוונטיים ושימושיים למשרות אחרות – דגש נוסף לכך שיצירת קורות חיים היא משהו דינמי שבאופן כללי כדאי להתאים לסוג ומהות המשרה שאתם רוצים.

  • מידע אישי בסיסי ומידע על דרכי יצירת קשר – לא צריך להגזים בכמות המידע האישי, התמקדו בבסיס שמתאר למעסיק מי אתם בצורה רלוונטית. כנ"ל לגבי פרטי הקשר שלכם, טלפון ומייל זה לגמרי מספיק.

  • פירוט השכלה והסמכות רלוונטיות – סוגי תארים, לימודים והסמכות, שמות מוסדות הלימוד וכל מידע רלוונטי אחר – תהיו תמציתיים וקצרים.

  • ניסיון תעסוקתי והיסטוריה תעסוקתית – בפירוט ברור, שיווקי במידה, אפקטיבי ותמציתי. לרוב הסדר הוא כרונולוגי מהעדכני לישן יותר – אבל בהחלט אפשר לשים בראש את הניסיון שהכי רלוונטי למשרה בה אתם מעוניינים.

  • כישורים ומיומנויות רלוונטיות – הקפידו לרשום רק דברים בעלי ערך למעסיק ואשר ידגישו למה אתם מועמדים איכותיים ומתאימים למשרה ולארגון.

כמובן שכל המידע ה"יבש" הזה צריך להיות מוצג בצרוה מסודרת, בפריסה חכמה ויזואלית ומבחינת נוחות קריאה ועם אלמנטים ויזואליים ועיצוביים המבליטים את קורות החיים שלכם לעומת של המתחרים בכם – היום זהו חלק מהותי לגבי השאלה איך כותבים קורות חיים... לגמרי אפשר להיות קצת שיווקיים ו"לעוף" על עצמכם, אבל בצורה מינימלית ואלגנטית, כך שתיראו בעלי ביטחון ויכולות אבל לא מנותקים ושחצנים.

רבים שואלים איך לכתוב קורות חיים ומה לא להכניס למסמך – שאלה חשובה לא פחות ממה כן להכניס – נאמר שאין צורך לציין רמות שכר קודמות, סיבות לעזיבת מקום עבודה קודם, מכתבי המלצה ובליל מידע לא רלוונטי וללא ערך מיידי למעסיק.

שאלות ותשובות – בניית קורות חיים שעושים הבדל

למה הכלי של resume4u מוצלח יותר עבור בניית קרות חיים?

הכלי המקוון שלנו מבוסס על ידע וניסיון עשירים בתחומים כגון גיוס עובדים, עיצוב גרפי, ממשק משתמש ושיווק דיגיטלי -כאשר כל אלו מיושמים בתוך תבניות קורות החיים שלנו ובכלי בניית קורות חיים אינטרנטי ואוטומטי שאנו מציעים לכם – לגמרי בחינם. השירות הזה מוצלח יותר לעומת יצירת קורות חיים באופן עצמאי כי הוא חוסך לכם זמן, מספק תוצאות איכותיות ומושכות יותר ויזואלית ושומר שתכללו רק את מה שחשוב במסמך קורות החיים המנצח שלכם.

האם כדאי להוסיף תמונה שלי לקורות חיים?

אנחנו חיים במציאות דיגיטלית ובעיקר מאוד ויזואלית, לכן לדעתנו בהחלט יכול להיות מקום ואפילו יתרון להוספת תמונה אישית למסמך קורות חיים. אך זו בהחלט שאלה שאנו שומעים הרבה בהקשר לנושא של איך כותבים קורות חיים – בישראל, עם האופי המיוחד של האנשים ושל ארגונים ומעסיקים, תמונה יכולה להיות תוספת ויזואלית חזקה ובולטת ובהחלט גם להעביר מסר של ביטחון עצמי, של ייצוגיות, של יוזמה ואפילו של קצת "חוצפה" במובן הטוב של המילה.

באיזה פונט, גודל ופורמט הכי טוב להשתמש בתהליך יצירת קורות חיים?

רבים המתלבטים איך לכתוב קורות חיים מתחבטים בשאלת הוויזואליות והנראות של מסמך קורות החיים שלהם – ובצדק כמובן! זה בא לידי ביטוי גם לגבי מאפייני הפונט והטקסט במסמך. למרות שניתן לחשוב ששימוש בפונט גדול ומיוחד והדגשות חוזרות ונשנות של מידע חשוב בקו תחתון ואותיות מודגשות יכול לעורר תשומת לב לקורות החיים שלכם – קריטי לזכור שזהו בכל זאת מסמך מקצועי וכי מעסיקים ומגייסים אוהבים סדר וארגון במסמכים אלו. לכן שמרו על פונט בגודל סביר וקריא ועל תשתמשו הרבה בהדגשות, כותרות "מפוצצות" וגדולות וכיוצא באלו. התבניות המקצועיות והמעוצבות שלנו כבר ימשכו את תשומת הלב הנכונה ומשם התוכן שלכם כבר יקדם אתכם לעבר הריאיון.

מה עדיף, קורות חיים קצרים ותמציתיים או ארוכים ומפורטים מאוד?

באופן כללי, קל וחומר בישראל בה הכל מהיר, דינמי ולעיתים לחוץ, בניית קורות חיים צריכה להיעשות בצורה תמציתית, קצרה ורק עם המידע הרלוונטי, כאשר הכל מוגש בצורה ויזואלית מושכת ובולטת. קורות חיים ארוכים ומפורטים מדי כמעט בטוח יושלכו הצידה מבלי שהמגייס בכלל קרא חצי מהמסמך שלכם. לכן, איך כותבים קורות חיים? בקיצור, בתמציתיות, ביעילות ובצורה מושכת ויזואלית!

אתם מוזמנים לבדוק את כלי יצירת קורות חיים של resume4U, להתרשם מהתבניות והדוגמאות ולהבין מדוע זה כלי מנצח שיקדם אתכם בצעדי ענק לעבר הריאיון המיוחל למשרה הבאה שלכם.