מחירון הכנה לראיון עבודה

למה לבחור בנו בשירות הכנה לראיון עבודה?

לנו ב- Resume4u חשוב שתגיעו מוכנים לראיון העבודה שלכם – כי הכנה מוקדמת ואישית תגדיל את הסיכויים שלכם לקבלת המשרה

מקצועיות

הכנה לראיון עבודה תתבצע בעזרת יועץ השמה בכיר שתיתן לכם את כל המידע המקדים שאתם צריכים לקראת הראיון בפגישה אישית, שיחה טלפונית או שיחת זום.

התאמה אישית

השיחה היא אישית ומותאמת עבורכם בה תקבלו גם טיפים ושאלות נפוצות שמראיינים שואלים בראיונות עבודה.

סימולציה

תוכלו לבצע סימולציה מקדימה שתכין אתכם בצורה המיטבית ביותר לראיון

הכנה לראיון עבודה

קשה להעלות על הדעת נושא יותר רב-גוני ומורכב מאשר ראיונות עבודה. לכאורה, מה הבעיה? בתיאוריה - כמה שאלות, כמה תשובות (נכונות, כמובן), קצת מינגלינג מהסוג הנכון ליד מכונת הקפה, וזהו, אתם אמורים להיות "בפנים". המציאות, באופן טבעי, קצת הרבה פחות ורודה ואופטימית, וכיום ישנם מעט מאד מועמדים שיוכלו להתקבל לעבודה כמו שהם, טבעיים וללא הכנה לראיון עבודה. במרבית המקרים, לא רק שתידרש לכם הכנה לראיון עבודה באופן כללי, אלא שגם תצטרכו להתכונן לכל ראיון עבודה באופן ספציפי, תוך היכרות עם המטרייה המסוימת הנוגעת למקום העבודה הספציפי ולתפקיד הספציפי שאליו אתם מנסים להתקבל.

נשמע מסובך?

אתם אפילו לא יודעים עד כמה...

למזלכם, ריכזנו עבורכם מס' טיפים לראיון עבודה שיסייעו לכם לצלוח את הוויה דולורוזה התעסוקתית שלכם ולמצוא את משרת חלומותיכם.


טיפים לראיון עבודה

בררו מהו קוד הלבוש במקום העבודה - כן, אנחנו יודעים שאתם רוצים ליצור את הרושם הטוב ביותר על המראיין/ת, אבל בכל קורס הכנה לראיון עבודה יזהירו אתכם שלפעמים מאמץ יתר עלול להכשיל אתכם, במיוחד בזמן שאתם מנסים ליצור רושם ראשוני טוב. טיפ קטן - מתנו את הכל - את צבעי הבגדים, את סגנון הלבוש, את האיפור ואת התכשיטים, לכל היותר, תצטיירו כמאופקים מעט יותר ממה שאתם באמת.

התאמנו בבית על האופן שבו אתם מציגים את עצמכם - מה הבעיה? מושיטים יד, לוחצים יד למראיין/ת, אומרים את שימכם ולמה אתם נמצאים שם, וזהו, זורמים משם, נכון? אז זהו, שלא בדיוק... ראיון עבודה אישי נסב מסביב לשני מעגלים מרכזיים - החלק של הראיון והחלק האישי. מאחר שלא תמיד קל בשליפה מהשרוול לספר למראיין/ת מי אתם ומה עשיתם עד כה (במיוחד כשאתם מתרגשים), נסחו לעצמכם מראש תשובות לשאלות ששואלים בראיון עבודה, אותן שאלות מוכרות וידועות שמרבית המראיינים שואלים. כך, יהיה לכם קל יותר לצלוח חלק גדול יותר מראיון העבודה.

היו מודעים לשפת הגוף שלכם - מרבית מהתנועות אותם אנחנו מבצעים במהלך ההתנהלות שלנו אינן תוצאה של בחירה מודעת, ובדיוק בשל כך, הן עשויות להסגיר את מה שאתם (אולי) מנסים להסתיר מהמראיין/ת במטרה לעשות רושם ראשוני טוב. שילוב ידיים, פלישה למרחב של המראיין, לחיצת יד עדינה מידי, יציבה רפויה ולא זקופה - הם רק חלק קטן מהסיבות שהמראיינים עלולים שלא להתחבר אליכם (ובחלק מהמקרים, הם אפילו לא יהיו מסוגלים לשים את האצבע על הסיבה האמיתית).


שאלות ששואלים בראיון עבודה

בואו נגיד את זה ככה, אם יש משהו שהוא כמעט אחיד בכל התחומים אלו הן שאלות ששואלים בראיון עבודה. נכון, חלק מהשאלות עשויות להיות שאלות "מכשילות" כמו "מהי התכונה הגרועה ביותר שלך?" (שיקום החכמולוג שלא אמר, לפחות בראיון עבודה אחד, שהוא "וורקהוליק", "פרפקציוניסט" או ביטוי אחר של טפיחה עצמית אחרת סמויה על השכם), אחרות - מנסות לשקף את האישיות שלכם. אבל, בשורה התחתונה, סביר יותר להניח שתישאלו מדוע אתם חושבים שאתם מתאימים לתפקיד או שתתבקשו לספר על הניסיון המקצועי שלכם, ולא תישאלו שאלה מקורית, למשל, מי מנצח בקרב בין באטמן לסופרמן.

אל תתחכמו, ענו תשובות כנות וישירות, וגם להגיד "אני לא יודע/ת" או "תן לי לבדוק את זה ולחזור אליך" הן תשובות מוצלחות הרבה יותר מניסיון להתחכם.

לסיכום

עובדה שאולי תרגיע אתכם - עפ"י מחקר שנערך ע"י חברת ההשמה הבריטית Monster.co.uk, גם אם ריאיון העבודה יארך שעה וחצי, את ההחלטה על קבלתכם לעבודה או על דחיית מועמדותכם, מקבלים המראיינים במהלך שש וחצי הדקות הראשונות של ריאיון העבודה. אז כל דקה שהריאיון שלכם נמשך מעבר לכך, פירושה שסיכוייכם להתקבל למשרה - עולים.


האם יש צורך להתכונן לראיון עבודה?

בהחלט, ויתרה מכך, לרוב, רצוי להתכונן לא רק על שאלות נפוצות ותשובות להן, אלא גם לעשות עבודת מחקר קטנה שנוגעת לארגון, לעסק או לחברה שבהם אתם מעוניינים לעבוד. עבודה מקדימה כזו נותנת לכם יתרון על המועמדים אחרים, וגם, בחלק גדול מהמקרים, תעיד על התייחסות רצינית שלכם לעניין. עניינים כמו קוד הלבוש הנהוג במקום והבנת המבנה הארגוני (למשל, האם המראיין אתכם הוא האדם שבסמכותו הבלעדית להחליט על העסקתכם) יאפשרו לכם לצלוח את הראיון כשאתם מצויים על קרקע מוכרת ובטוחה עבורכם.


מדוע מומלץ להיות כנים בראיונות עבודה?

חלק מתחומי העיסוק (במיוחד בישראל) הם מצומצמים למדי, וכולם, פחות או יותר, מכירים את כולם. שקר בוטה שאתם מספרים בראיון עבודה אחד, עלול לצוף ולהתגלות בראיון עבודה אחר, ודווקא במשרה שבה אתם חושקים יותר. יתרה מכך, לפעמים, אפילו כדאי להקדים תרופה למכה. למשל, אם קיים "חור" תעסוקתי בקורות החיים שלכם, התייחסו אליו לפני שהמראיין ישים אליו לב, וככה, תוכלו לנווט את התשובה למקום נוח לכם יותר.


האם מראיינים מעדיפים מרואיינים אסרטיביים?

הכל תלוי במשרה שאליה אתם מנסים להתקבל. ישנן משרות (לדוגמה, מכירות פרונטאליות) שדורשות אסרטיביות, יוזמה וחשיבה עצמאית ומהירה. במשרות אחרות (למשל, עבודות פקידות או תיוק), כל התכונות הללו בדיוק עלולות להיות אותן תכונות שתכשלנה אתכם בראיון העבודה. זוהי, אגב, אחת הסיבות לכך שחשוב להיות מודעים לא רק לטיב המשרה, אלא אף למבנה הארגוני של החברה שבה אתם מתראיינים.


מה לענות כשמראיין שואל "מדוע פוטרת / עזבת את המקום הקודם?"

ככלל, אנחנו דוגלים בכנות ובאמירת האמת, אלא אם כן, כמובן, האמת הספציפית הזו עלולה להזיק לכם בראיון העבודה. במקרים מסוג זה, הימנעו משקר ברור ובוטה (שאותו המראיין עשוי להיות מסוגל לבדוק), ונסו להיצמד ככל האפשר לאמת, מבלי להרוס את סיכויי הקבלה שלכם למשרה שעל הפרק.