קורות חיים למשרות הייטק

קורות חיים מהווים את כרטיס הכניסה שלכם למשרה בה אתם חושקים. ענף ההייטק זוכה לפופולריות רבה וישנם רבים בעלי הכשרה וידע טכנולוגיים המתחרים על התפקידים הנחשבים בתחום.


קורות חיים מהווים את כרטיס הכניסה שלכם למשרה בה אתם חושקים. ענף ההייטק זוכה לפופולריות רבה וישנם רבים בעלי הכשרה וידע טכנולוגיים המתחרים על התפקידים הנחשבים בתחום. על אף הביקוש הגבוה בענף ההייטק, קיים סיכוי גבוה כי תמשיכו לשבת בבית או שתסתפקו במקום העבודה הנוכחי שלכם וזאת במידה וקורות החיים שלכם לא ישווקו אתכם בצורה אופטימלית. במאמר זה נציג בפניכם את הכלים היעילים והעדכניים ביותר שיהפכו את קורות החיים שלכם לאטרקטיביים ויראו בצורה ברורה את היכולות והיתרונות שלכם למעסיק הפוטנציאלי.

  • קורות חיים בעברית ובאנגלית –מומלץ שיהיו לכם שתי גרסאות של קורות החיים, אחת בעברית ואחת באנגלית. רובם של מקומות העבודה ידגישו באיזו שפה הם רוצים את קורות החיים ומוטב שתהיו ערוכים מבעוד מועד. חברות הייטק רבות הינן חברות בינלאומיות הדורשות שליטה באנגלית ברמת שפת אם, חברות אלה יעדיפו לקבל קורות חיים באנגלית.

  • סדר ומראה – המגייסים משקיעים 8 - 30 שניות בקריאת קורות החיים. חשוב להדגיש בצורה ברורה את הפרטים החשובים ולבנות אותם בצורה של נקודות שיבליטו את כישוריכם הרלוונטיים לתפקיד והניסיון המקצועי שרכשתם. התוכן המשמעותי, בקורות החיים, לו מוטב לתת דגש הוא: ניסיון תעסוקתי, השכלה, משך הזמן בו מילאתם תפקידים רלוונטיים בתחום ההייטק, סביבת העבודה בה יש לכם ניסיון, סוג המוצר בו אתם מתמחים, שליטה בתוכנות ושירות צבאי. הקפידו על סדר כרונולוגי, פיסקאות קצרות ונוחות לקריאה ועיצוב נקי. מבנה אחיד יסייע למגייסים למצוא את מה שהם מחפשים ומומלץ להימנע ממבנה מקורי או צעקני השובר את הנורמה.

  • מכתב מקדים – אין צורך לצרף מכתב מקדים בכל המקרים. מכתב מקדים הינו בעל ערך כאשר מדובר בהסבה מקצועית, הדגשת כישורים ספציפיים או מגבלות מסוימות כגון מעבר למקום מגורים אחר, בקשה לשמירה על דיסקרטיות וכו'.

  • פרטי חובה – כל מסמך קורות חיים חייב לכלול: פרטים אישיים, פרטי התקשרות, השכלה, ניסיון תעסוקתי, פרטי הצטיינות ושירות צבאי. התחילו את כתיבת קורות החיים מנקודת הזמן הנוכחית והמשיכו לכיוון העבר. הלוגיקה בכתיבה זו הינה להדגיש ולהבליט את העיקר ולהפריד אותו מהתפל. מומלץ להוסיף מספר תעודת זהות, ארץ לידה ושליטה בשפות.

  • שונות – בתחתית המסמך תוכלו להכניס פרטים פחות חשובים כגון רישיון נהיגה, שליטה ביישומי מחשב וכו'. במידה ולא דרשו מכם המלצות, אין צורך לצרף אותן על דעת עצמכם, ניתן לכתוב בתחתית המסמך: המלצות יינתנו על פי דרישה.

כעת אתם מצוידים בכלים ובכללים לכתיבה נכונה ואפקטיבית שלקורות חיים חינם למשרות בענף ההייטק. אנו סמוכים ובטוחים שעם הכישורים הנכונים וקורות החיים המנוסחים בקפידה, תזכו במשרה הנחשקת. שיהיה לכם בהצלחה בתהליך הקבלה למשרת החלומות שלכם!