קורות חיים למשרדי ממשלה

כתיבת קורות חיים הינה משימה מורכבת המחייבת הקדשת זמן ומחשבה. עבור המעוניינים להגיש מועמדות למשרות במשרדי ממשלה, חשיבות ניסוח קורות החיים בצורה נכונה, גדולה ומשמעותית במיוחד. בעידן בו המקצוענות והתחרות מאפיינות את שוק העבודה, הרי שכתיבה נכונה של קורות חיים הפכה למקצוע של ממש.

במידה והינכם מעוניינים להגיש מועמדות לעבודה במשרד ממשלתי, בהחלט ניתן לשקול פנייה ליועץ תעסוקתי המתמחה בהכנה של מסמכי קורות חיים לגופים ומשרדים ממשלתיים. קורות החיים מהווים כלי שיווקי היוצר מפגש ראשוני ביניכם לבין המעסיק המיועד ומכאן החשיבות שבכתיבה נכונה שתציג אתכם כמועמדים ראויים ואת יתרונותיכם בהשוואה לאחרים.

איך לצלוח את מערכת הסינון האוטומטית?

כיום, חברות וגופים רבים נעזרים במערכות אוטומטיות לסינון קו"ח. השלב הראשון והקריטי הוא לצלוח את הבדיקה של המערכת האוטומטית וזאת על מנת שקורות החיים שלכם יגיעו לשולחן של איש הגיוס. הטיפ הראשון הינו לשלב טייטלים ומילות מפתח של דרישות ומהות התפקיד. הציגו את תפקידכם האחרון וציינו מילות מפתח הרלוונטיות למשרה אליה אתם מבקשים להתקבל במשרד הממשלתי. במידה והמשרה אינה נמצאת באזור מגוריכם, מומלץ שלא לציין מקום מגורים, שכן הסינון האוטומטי עלול לפסול אתכם. דף קורות החיים צריך להיות קל לקריאה, מזמין, נקי ותמציתי. הקפידו על הגהה, דיוק ובהירות. ציינו את עברכם האקדמי והתעסוקתי והדגישו פרטים רלוונטיים לתפקיד המבוקש. בראש העמוד ציינו פרטים אישיים: שם, גיל, כתובת מגורים, טלפון וכתובת דואר אלקטרוני.

הדגשת יתרונות יחסיים וכישורים מיוחדים

שלבו פיסקה מסכמת המשקפת את הייחודיות שלכם ומפרטת מדוע אתם מתאימים לתפקיד. הפיסקה תכיל כשניים עד שלושה משפטים קצרים ותמציתיים שיעבירו מסר ברור. על אף שמדובר בפיסקה מסכמת, ניתן להציב אותה בתחילת העמוד וזאת על מנת להגדיל את הסיכויים שהמגייס ימשיך לקרוא את המסמך עד סופו. ציינו ניסיון תעסוקתי והשכלה בסדר כרונולוגי, כאשר מקום הלימודים או העבודה האחרונים, מופיעים בראש הרשימה. פרטו טווח שנים, ציינו את שם המוסד ואת תחום ההתמחות. הוסיפו גם הכשרות מקצועיות, קורסים ממוקדים וכן שבחים, הישגים ותעודות הצטיינות במידה וקיימים. כאשר מדובר במשרה במשרד ממשלתי, הרי שלעשייה ציבורית יש משקל רב. פעילויות ציבוריות או התנדבותיות שביצעתם עשויות לתרום לכם וכן השתייכות לארגונים מקצועיים. ציינו כישורים מיוחדים ובסוף המסמך הוסיפו משפט: "המלצות יינתנו על פי דרישה". ייתכן כי תידרשו לשלוח קורות חיים גם בשפה האנגלית וחשוב להיערך לכך מראש.

לסיכום,כעת יש בידיכם את כל הכלים, הכללים והטיפים החיוניים ליצירת קורות חיים למשרדי ממשלה בצורה נכונה ומקצועית. הקפידו על ניסוח רהוט ובהיר, על הגהה והעבירו את המסר המרכזי בצורה מדויקת, חדה וברורה. שיהיה לכם בהצלחה באיוש משרת חלומותיכם!