קורות חיים למכרזים

מציאת עבודה בשירות המדינה הינה משימה מורכבת וזאת משום שנדרש מהמועמד לגשת למכרז. על מנת להגדיל את סיכוייכם לאיוש המשרה ולזכייה במכרז, הרי שחשוב לצרף מסמך קורות חיים הכתוב ומנוסח בצורה נכונה שתציג באופן ברור את יתרונותיכם בהשוואה למועמדים האחרים

מציאת עבודה בשירות המדינה הינה משימה מורכבת וזאת משום שנדרש מהמועמד לגשת למכרז. על מנת להגדיל את סיכוייכם לאיוש המשרה ולזכייה במכרז, הרי שחשוב לצרף מסמך קורות חיים הכתוב ומנוסח בצורה נכונה שתציג באופן ברור את יתרונותיכם בהשוואה למועמדים האחרים. על איוש משרות במגזר הציבורי חלה חובת מכרזים ומטבע הדברים ישנה תחרות גדולה על משרות מבוקשות ואטרקטיביות. לפניכם כמה כללים וכלים לכתיבה נכונה של קורות חיים למכרזים שיציגו אתכם בצורה מיטבית ויגדילו את סיכוייכם להתקבל למשרה הנחשקת.

התאמה לסוג המכרז והתפקיד והדגשה של יתרונות יחסיים

קורות החיים מהווים כלי שיווקי המציג אתכם לראשונה בפני המעסיק. כאשר מדובר במכרז, הרי שקורות החיים יכולים לעשות את ההבדל שבין זימון לראיון ובין הפסקת תהליך הגיוס עוד בטרם זה החל. ניסוח מהוקצע של קורות החיים יכול לפתוח בפניכם את הדלת לזכייה במכרז ולכן עליכם להיות מדויקים ומותאמים לסוג המכרז. ראשית מומלץ למנות בנקודות מהם התפקידים המרכזיים והחשובים שמילאתם ולציין יתרונות רלוונטיים למכרז המדובר. כאשר אתם מנסחים קורות חיים למכרזים, קראו היטב את דרישות המכרז והתפקיד והתאימו את הפרטים המועילים שיבטיחו כי קורא קורות החיים יקדיש לכם מזמנו. כתבו לעצמכם מהם הפרמטרים שהמעסיק מחפש והדגישו כל פרט שיכול לסייע לכם בהיבט הזה. המנעו מהוספת פרטים שאינם רלוונטיים וכן מחזרות מיותרות. ככל שיהיו יותר פרטים שאינם חשובים, כך המשקל של היכולות והכישורים הרלוונטיים שלם יפחת.

מה לציין ועל מה לוותר? כללים לכתיבה נכונה של קורות חיים למכרזים

על מסמך קורות החיים להיות ממוקד, מדויק ותמציתי. בראש העמוד ציינו פרטים אישיים, לאחר כמה שורות תמציתיות על הרקורד שלכם ומידת התאמתכם לתפקיד המשיכו בסדר הבא: השכלה, ניסיון מקצועי, שירות צבאי, שפות, הערות ותוספות ושונות. בפיסקת הפתיחה, סכמו את היתרונות היחסיים שלכם ונסחו אותם בגוף שלישי. פיסקה זו לא אמורה להכיל יותר משלוש שורות ועליה לפרט בקצרה את ההישגים המקצועיים הבולטים שלכם. בתחום ההשכלה, הדגישו הכשרות הרלוונטיות למכרז הספציפי והימנעו מפירוט מיותר של קורסים שאינם רלוונטיים. בתחום הניסיון התעסוקתי הציגו את המשרות המרכזיות ופרטו לגבי תפקידים שהעניקו לכם ניסיון והכשרה למשרה המבוקשת. ניתן להוסיף פרטים, כישורים ותכונות כגון: עמידה בזמנים, יכולת עבודה תחת לחץ, יכולות ניהוליות וכו'. במידה ועבדתם במקומות עבודה פחות מחצי שנה, ייתכן ומוטב לוותר עליהם בקורות החיים, אלא אם מדובר בתפקיד משמעותי ורלוונטי למכרז. הוסיפו בקצרה שבחים שקיבלתם, פרסים, תעודות הצטיינות והמלצות. בסעיף ההערות והתוספות פרטו על ידע רלוונטי דוגמת: יכולת עבודה בסביבה ממוחשבת, שליטה בתוכנות ויישומים, באם הינכם בעל רכב וניידים וכו'.

כעת אתם מצוידים בכלים האפקטיביים ביותר לכתיבה נכונה שלקורות חיים למכרזים. ניסוח נכון, בהיר ומדויק יסייע בידכם לזכות במכרז הנחשק ובמשרת החלומות שלכם, שיהיה בהצלחה!