עורכי דין? כך תכתבו קורות חיים

בין אם אתם עורכי דין בתחילת הדרך ובין אם ותיקים, קו"ח יעזרו לכם להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את עבודת החלומות שלכם. קורות חיים שכתובים בצורה אסטרטגית יכולים לגרום למעסיקים להבחין בכם.


מדוע חשוב להקפיד על אופן כתיבת קורות חיים?

מסמך קורות חיים יכול להעניק לכם יתרון מול מועמדים אחרים לאותה המשרה. בנוסף מסמך שכתוב היטב יכול לעזור לכם ליצור רושם ראשוני רב עוצמה ולגרום למעסיקים להבין שאתם תהיו נכס עבורם עוד לפני המפגש הראשוני. לפני שאתם מתחילים לעבוד במרץ על הניסוח מומלץ לבדוק דוגמא לקורות חיים של עורך דין וגם לקרוא את הטיפים הבאים.

היו עניינים

אם אתם רוצים שיבחנו את קורות החיים שלכם, כדאי שתכינו מסמך שאורכו לא עולה על עמוד אחד. אתם יכולים לחרוג מהכלל במידה וניסיון החיים המשפטי הרלוונטי שלכם עולה על חמש שנים, אך בכל מקרה, אל תנסחו יותר מ- 2 עמודים. שימו לב שכל סעיף בקו"ח משרת מטרה ומספר למעסיק מדוע אתם המועמדים הטובים ביותר לתפקיד, תוך שאתם שומרים על תמציתיות ולא נכנסים ליותר מדי פרטים.

פשטו את העיצוב

כל דוגמא לקורות חיים של עורך דין תראה לכם שלעיצוב המסמך יש כוח. עיצוב המסמך לוכד את העין והוא גם זה שיוצר את הרושם הראשוני. זכרו שמשרדי עו"ד מחפשים מישהו מקצועי, רציני ומסור ולכן אינכם חייבים להגזים עם צבעים, תיבות טקסט וגופנים, כך ההישגים שלכם יבלטו ולא היצירתיות שלכם.השתמשו בבולטים, כותרות ומילים מודגשות כדי לאפשר למעסיק לסרוק מהר את הנקודות החשובות.

היו נקודתיים

לעו"ד יכולים להיות כמה וכמה תחומי התמחות. בקו"ח שאתם כותבים הדגישו את ההתמחויות ונקודות החוזק שלכם. בנוסף הקפידו לציין קורסים שלקחתם, פרסומים מקצועיים שרלוונטיים, עסקאות או תיקים שעבדתם עליהם בהצלחה ועוד. שימו לב שהנקודות שאתם מדגישים מתאימות באופן אישי לסוג המשרה שאליה אתם מגישים מועמדות ולהגדרות התפקיד, כך שתצטיירו כמועמדים מעולים ביחס לאחרים.

בחרו מה יבוא קודם השכלה או ניסיון

הסדר חשוב כי אתם רוצים לציין קודם את מה שגורם לכם להיראות הכי מתאימים לתפקיד. לדוגמא אם אין לכם הרבה ניסיון קודם תרצו להדגיש את ההשכלה שלכם, במיוחד אם סיימתם את הלימודים כמצטיינים. לעומת זאת אם תקופת הלמודים רחוקה וצברתם בזמן הזה המון ניסיון מעשי, במיוחד אם המעסיקים הקודמים היו מוכרים בתחומם, יתכן שתעדיפו לכתוב מהו הניסיון התעסוקתי שלכם לפני ההשכלה, אותו הדבר אם יהיה תקף אם למדתם במכללה בעלת שם פחות מוכר.

השתמשו בשפה הנכונה

השפה שאתם בוחרים להשתמש בה יכולה להדגיש את ההישגים שלכם. קחו בחשבון שישנם גם מעסיקים שמשתמשים בתוכנות לאיתור מועמדים פוטנציאליים שסורקות קורות חיים במהירות על ידי חיפוש מילות מפתח רלוונטיות. לכן הקפידו להשתמש במילות מפתח רלוונטיות בכתיבת קו"ח. דרך טובה להתחיל היא להשתמש במילים שמופיעות בדרישות והגדרות התפקיד. אם יש לכם אפשרות להשתמש גם בנתונים כמו אחוזים או מספרים, הוסיפו אותם. הם יוכלו להדגיש טוב יותר את ההישגים שלכם.

ציינו ניסיון, תעסוקה ותחביבים רלוונטיים

נסו לכלול רק השכלה וניסיון שקשורים לתחום עריכת הדין. אם אין לכם ניסיון קודם הקפידו לכלול רק עבודות קודמות שמציגות ביצועים גבוהים. אם אתם בוחרים לציין תחביבים או מאפיינים אישיים אחרים, וודאו שהם קשורים לתפקיד שעבורו שלחתם קורות חיים. אותו הדבר לגבי כישורים מקצועיים רלוונטיים.

ולסיום - ערכו הגהה לפני הגשת מועמדות

קורות החיים שלכם הם הרושם הראשוני שאתם משאירים, לכן כדאי לעיין בעותק של קורות החיים לפני שליחתו ומומלץ שתתנו אפילו לחברים או בני משפחה לעבור על המסמך לפני שאתם שולחים כדי לוודא שהוא ברור, קריא ושאין בו שגיאות שאולי חמקו מעיניכם.