כך תעברו את בדיקת הבוט על קורות החיים שלכם

אם אתם מחפשים עבודה ומצאתם משרה שנראית לכם מושלמת עבורכם, אתם בוודאי מבינים שהשלב הראשון שיסייע לכם להתקבל למשרד המדוברת הוא לשלוח קורות חיים ומכתב נלווה שמסביר מדוע כדאי לבחור דווקא בכם עבור אותה המשרה. לא פעם, לאחר ששולחים קורות חיים, מקבלים הודעה שהם התקבלו, אך אתם לא נמצאתם מתאימים. במידה וההודעות הללו מתקבלות באופן די מידי, חשוב שתבינו שמי שעבר על קורות החיים ששלחתם איננו אנושי. מדובר בבוט של עולם חיפוש העבודה. בכדי שקורות החיים שלכם יועברו הלאה, חשוב שתדעו כיצד להתאים אותו שיעברו את בדיקת הבוט.


בדיקת קורות חיים על ידי בוט- במה מדובר?

הבוט שעובר על קורות החיים הוא בעצם תוכנה מיוחדת עבור מעסיקים ומגייסים הרלוונטית לצורך מיון, סריקה ודירוג של הפניות למשרדה. התוכנה פותחה עבור ארגונים גדולים בעיקר שמתמודדים באופן שבועי עם אלפי פניות. כ75 אחוזים מקורות החיים, לא יגיעו בכלל לאדם כלשהו. החברות שמשתמשות בתוכנות הללו סומכות עליה על מנת לסנן באופן האידאלי את הפניות אודות משרה כלשהי ולהעביר להן פניות ספציפיות, ממוקדות ורלוונטיות בלבד.

התוכנה מחלקת את התוכן של קורות החיים לקטגוריות שונות, סורקת אותם בחיפוש אחר מילות מפתח ובהתאם לכך, היא מחליטה איזה קורות חיים להעביר הלאה למגייסים ואיזה קורות חיים לסנן. ניתן לומר כי כל אדם שמעוניין להגיש מועמדות למשרה כלשהי, צריך ללמוד כיצד לנסח את קורות החיים שלו בצורה הטובה ביותר, על מנת שהיא תעבור את בדיקת הבוט.

כיצד עוברים את בדיקת הבוט על קורות חיים?

ישנם כמה פרמטרים בקורות חיים שאתם מגישים שיסייעו לכם לעבור את הבדיקה הראשונית של הבוט: ראשית כל, חשוב מאוד לבחור בסוג הקובץ הנכון. כדאי להעלות קובץ וורד בסיומתdoc אוdocx. שנית, כדאי שתבחרופורמט קורות חיים מתאים. פורמט קורות החיים הטוב ביותר כיום הוא פורמט היברידי שמשלב בין מידע כרונולוגי ופונקציונאלי במסמך אחד. הפורמט מורכב בעצם מפתיח שבו תפרטו את כל התחומים שאתם מתחמים בהם ואת הכישורים שלכם. כדאי מאוד שתעשו לקורות החיים שלכם אופטימיזציה באמצעות מילות מפתח מתאימות בקורות החיים ושלבו את מילות המפתח במקומות המתאימים. בנוסף לכך, כדאי מאוד שתגבילו את קורות החיים שלכם למקסימום שני עמודים שכן, לא פעם הבוטים לא מעבירים קורות חיים ארוכים מדי בשל העובדה שמראש המעסיקים והמגייסים מעדיפים קורות חיים מתומצתים ואיכותיים.

לא מעט אנשים מחפשים את המשרה המושלמת שתתאים להם במאה אחוז ולא פעם העדר התאמה מוחלטת של משרה ובשל כך, חשש שהבוט יזהה את אי ההתאמה המוחלטת לתפקיד גורמת לאותם אנשים להימנע מלהגיש קורות חיים, לכן, חשוב מאוד לדעת שכדאי להגיע מועמדות גם למשרה שמתאימה לכם ברובה ולא בכולה. עם קורות חיים שמותאמים לדרישות הבוטים, תוכלו להגיש גם למשרה שלא מדויקת עבורכם ב100 אחוזים.