טיפים לקורות חיים באנגלית

כללי כתיבת קורות חיים באנגלית דומים לאלה המקובלים בכתיבה בשפה העברית, אולם ישנם ניואנסים חשובים שיש להתייחס אליהם ועשויים להוות את ההבדל.במאמר זה נסקור את הנקודות העיקריות

על מנת להתקבל לחלק מהמשרות הרלוונטיות עבורכם, ייתכן שתצטרכו לכתוב קורות חיים בשפה נוספת מלבד עברית. יצירת קורות חיים באנגלית הינה רלוונטית וחיונית למגוון משרות ובמיוחד כאשר אנו חיים בעידן הדיגיטלי ובעולם שהופך לכפר גלובאלי.

קורות החיים ככלי שיווקי

קורות חיים הם כלי שיווקי וחיוני בתהליך חיפוש עבודה. תפקידם הוא לענות על הציפיות של המעסיק ולקדם אתכם בדרך להשגת התפקיד הנחשק. קורות החיים יציגו את היכולות שלכם, הכישורים והניסיון התעסוקתי. כתיבה נכונה של קורות חיים באנגלית תכלול מידע מדויק ועדכני שיאפשר לקורא המסמך להבין מדוע אתם מתאימים למשרה. במידה וקורות החיים מיועדים לשליחה לחברות אמריקאיות או בריטיות, נהוג לצרף מכתב מקדים. הכתיבה באנגלית חייבת להיות תקנית וללא שגיאות. במידה ואינכם שולטים בשפה האנגלית בצורה מלאה, רצוי להיעזר בשירותיו של מתרגם מקצועי. מילים שיצאו מההקשר הנכון שלהן או טעויות תחביריות עלולות ליצור רושם מוטעה ולכן אל תיקחו סיכון וודאו כי הכתיבה והניסוח מבוצעים על ידי מי ששולט באנגלית בצורה מלאה.

זוג חברים מביטים במסך מחשב

כללים וניואנסים לכתיבת קורות חיים באנגלית

Personal Information –בראש העמוד הציגו את שמכם המלא, גיל, מצב משפחתי ודרכים ליצירת קשר.

Education –ציינו את רמת השכלתכם ותארים אקדמיים.

Work Experience –אלמנט הניסיון התעסוקתי הינו משמעותי ביותר. חשוב לבנות רישום מלא של מקומות העבודה שלכם וזאת כאשר בראש הרשימה יופיע מקום העבודה האחרון בו הייתם מועסקים. ציינו הישגים שצברתם במסגרת תפקידכם ופרטו בהרחבה על מקומות העבודה האחרונים. הדגישו והרחיבו על כישורים רלוונטיים בהתאם לסוג ואופי המשרה. סביר להניח, כי הניסיון התעסוקתי שלכם הינו ברובו מקומי ולכן חשוב לפרט את תחום העיסוק של החברה ומהות התפקיד.

Interests –בקורות חיים באנגלית נהוג להוסיף פיסקה העוסקת בתחומי עניין ותחביבים. חלק זה אמור להיות תמציתי וקצר וללא פירוט מיותר. הימנעו מקלישאות וותרו על תחומי עניין פסיביים. מומלץ להציג תחומי עניין ופעילויות שיציגו אתכם כפעלתנים והישגיים, תחומים אלה עשויים לשפר ולהוסיף לבניית דמותכם ותדמיתכם מול המעסיק.

Skills –הבליטו ידיעת שפות ופרטו אודות כישורים מקצועיים רלוונטיים למשרה המיועדת.

Military Service –במידה וקורות החיים מיועדות לחברה בינלאומית הפועלת בישראל, חשוב לציין את התפקיד הצבאי ואת הכישורים שרכשתם לאורך השירות וזאת משום שקורא קורות החיים יהיה ככל הנראה ישראלי ויוכל להתרשם מכם בצורה נכונה. כאשר מדובר במעסיק בחו"ל, סביר להניח כי לא יהיה לו עניין רב בשירותכם הצבאי. במידה ומילאתם תפקיד בכיר או שהינכם בעלי כישורים מיוחדים, רצוי לציין זאת בסעיף הכישורים.

תהליך קבלה למשרה נחשקת מתחיל בכתיבה נכונה של קורות חיים. קורות החיים מהווים דריסת רגל ראשונה בתהליך הקבלה לעבודה. עמידה בכללי כתיבת קורות חיים באנגלית, תגדיל את סיכוייכם לקבל את שיחת הטלפון המזמנת אתכם לראיון!