האם להוסיף תמונה לקורות החיים שלי?

קורות חיים אינם נחשבים למסמך מסעיר או מלהיב. לרוב, הם עמוסים במשפטים טכניים ונטולי השראה או מעוף. רובם של קוראי קורות החיים יעידו כי קריאה מרובה של קורות חיים מעייפת ועלולה אפילו להרדים...

קורות חיים אינם נחשבים למסמך מסעיר או מלהיב. לרוב, הם עמוסים במשפטים טכניים ונטולי השראה או מעוף. רובם של קוראי קורות החיים יעידו כי קריאה מרובה של קורות חיים מעייפת ועלולה אפילו להרדים ולכן נשאלת השאלה, האם כדאי להוסיף לקורות החיים שלנו תמונה? ובכן, ישנם טיעונים בעד ונגד שנציג אותם לפניכם, כך תוכלו לקבל החלטה נכונה בהתאם לאופי המשרה והסיכוי שהתמונה תעניק למסמך שלכם ערך מוסף.

ההשפעה של חוש הראייה על קבלת החלטות

כתיבת קורות חיים מעלה את השאלה, האם רצוי ונחוץ לתבל אותם עם תמונה? התשובה לשאלה זו הינה מורכבת ולא חד משמעית. ישנם כמה פרמטרים שיש להתייחס אליהם ולשקלל אותם על מנת להחליט האם נכון לצרף תמונה לקורות החיים שלכם. חוש הראייה הינו החשוב מבין החושים האנושיים. בכל צעד שאנו נוקטים והחלטה שאנו לוקחים בחיינו, ישנה השפעה רבה למראה עיניים. אחד המרכיבים המרכזיים בחוש הראייה, הינו היכולת לזהות פנים. על סמך סקרים ומחקרים שונים עולה כי בני אדם מתוכנתים לזהות יופי וכי יש לנו חולשה למראה אסתטי ונעים לעין. בהתבסס על הנתונים הללו, ניתן להסיק כי תמונה אטרקטיבית תמשוך את עינם של קוראי קורות החיים ותגדיל את סיכויינו לקבל את המשרה. אולם, בשורה התחתונה, אדם נאה שאינו עונה לקריטריונים המקצועיים למשרה, לא יוזמן לראיון רק בשל היותו יפה. הכישורים והיכולות הם שיקבעו האם אתם מתאימים משרה.

גם פנים יפות וגם כישורים? התקבלתם!

במידה ואתם גם נאים וגם בעלי כישורים, הרי שהסיכוי שלכם לעבור בהצלחה ראיון עבודה גבוה יותר וזאת על סמך מחקרים שנערכו בשנים האחרונות. השורה התחתונה היא כי תמונה יפה יכולה לגרום לכך שיקראו את קורות החיים שלכם יותר, אך לא בהכרח תגדיל את הסיכוי שלכם להתקבל למשרה. הוספת תמונה תהפוך את קורות החיים שלכם לזכירים יותר. תמונה מהווה מעין לוגו שלכם ומשום שקורות החיים הינן מסמך שיווקי, הרי שיש בכך יתרון. תמונה הינה כלי עוצמתי, אולם אין לבנות אך ורק עליה, תמונה הנוספת לכישורים, יכולות וניסיון מקצועיים, עשויה לעשות עבורכם את העבודה. במידה והחלטתם לצרף תמונה, בחרו בתמונה המציגה אתכם בצורה מכובדת ואלגנטית. זיכרו שאין מדובר פה על אתר היכרויות!

לסיכום,צירוף תמונה למסמך קורות החיים שלכם עשוי ליצור ערך מוסף מבחינה שיווקית ותדמיתית. אולם, אל תשלחו קורות חיים על בסיס מראה יפה, תמונה עשויה להיות בעלת ערך, רק במידה והינכם בעלי כישורים מתאימים לתפקיד. להוספת תמונה ישם יתרונות וחסרונות כפי שהצגנו אותם בפניכם, קבלו החלטה לאחר שקלול הנתונים הללו ובהתאם לאופי וסוג המשרה והמעסיק. שיהיה לכם בהצלחה רבה בדרך להשגת משרת חלומותיכם!