דוגמא לקורות חיים של מנהל

תפקידי ניהול קיימים בכל ענפי התעסוקה השונים. בין אם אתם מחפשים תפקיד ניהולי בתחומי השיווק, בין אם בתחומי הבנייה, בין אם בתחום הקמעונאות ובין אם בכל תחום אחר, אספנו לכם טיפים שיעזרו לכם לכתוב קורות חיים שיציגו את הכישורים, ההכשרה וניסיון העבודה שלכם באופן שיגרום לכם להתבלט.


אילו כישורים דרושים לקו"ח של מנהל?

תפקידי הניהול השונים עשויים להשתנות בהתאם לענף שבו בחרתם לעבוד. עם זאת כל עבודות הניהול דורשות את אותם כישורי הליבה: מיומנויות ניהוליות, יכולות כתיבה חזקות, מיומנויות מחשב, ניסיון בניהול תקציבים, כושר פתרון בעיות, יכולות תקשורת טובות, מומחיות בניהול פרויקטים, פתרון סכסוכים ועוד.

על מה חשוב לשים דגש כשמתחילים לכתוב קורות חיים?

כאשר אתם כותבים קורות חיים, עליכם בראש ובראשונה להחליט איזה פורמט קורות חיים לבחור. קורות החיים שלכם צריכים להעביר את המסר שאתם יכולים לחבוש כובעים רבים מתוקף היותכם מנהלים, אך גם להתמקד בדרישות הספציפיות של המשרה אליה אתם מגישים מועמדות.

בנוסף בדקו דוגמא לקורות חיים של מנהל כדי שהיה לכם בסיס, תוך שאתם נעזרים בטיפים הבאים בעת הניסוח:

הציגו את התקדמות הקריירה שלכם – הראו למעסיקים הפוטנציאליים שאתם מתאימים לתפקיד. ארגנו את ניסיון העבודה שלכם בסדר כרונולוגי יורד, החל מהתפקיד הנוכחי או העדכני ביותר. ציינו בצורה ברורה את שם התפקיד, שם החברה ומיקומה וכתבו גם את התקופות שבהם עבדתם. השתמשו בבולטים כדי לתאר את התרומה הייחודית שלכם לכל מקום שבו עבדתם, כמו גם את ההישגים המרשימים שלכם.

שימו לב לדרישות ולתיאור התפקיד – יישנם תפקידי ניהול מסוגים שונים וכל תפקיד ייחודי. קורות חיים הם לא מסמך גנרי ששולחים כפיי שהוא לכל חברה, אלא יש להתאים אותו באופן אישי למשרה שאליה מגישים מועמדות. לכן שימו לב מהן דרישות התפקיד והכישורים הנדרשים והשתמשו באותם המונחים גם בעת כתיבת קורות החיים, בעיקר בגלל שחברות רבות בוחנות את מסמכי קורות החיים על ידי תוכנות שמחפשות מילות מפתח. לכן השימוש באותן מילים שמופיעות בדרישות ובתיאור התפקיד בעת כתיבת קורות החיים הוא הכרחי.

עקבו אחר המגמות – עם השנים הסטנדרטים של כתיבת קורות חיים משתנים והאופן שבו נהוג לכתוב קורות חיים משתנה בהתאם. אם לא כתבתם קורות חיים לאחרונה הסתכלו על דוגמא לקורות חיים של מנהלים אחרים ושימו לב כיצד המסמך נראה וכתוב. מסמכי קורות חיים מודרניים לרוב הרבה יותר מתומצתים, כוללים את עיקר הדברים ומספרים למעסיקים מה יש לכם להציע להם.

אל תשכחו השכלה – גם אם ש לכם ניסון תעסוקתי רב, אל תשכחו לציין את ההשכלה שלכם, במיוחד אם למדתם במוסד מוכר, או שסיימתם בהצטיינות. לעיתים ההשכלה שלכם תעשה את ההבדל ביניכם לבין מחפשי עבודה אחרים. הדבר נכון גם לגבי הכשרה מקצועית. כתבו תמיד את ההיסטוריה האקדמית שלכם בסדר כרונולוגי הפוך, כאשר התואר או ההכשרה האחרונים שלכם נמצאים בראש הרשימה.

ולבסוף הסתכלו על דוגמא לקורות חיים של מנהל בתחום הספציפי שאתם מעוניינים לעסוק בו כדי שיהיה לכם למה להשוות ועל מה להסתמך בעת הכתיבה. זה יקל עליכם בהחלט!