איך כותבים קורות חיים מוצלחים לתעשיית הבידור?

בשונה מתעשיות אחרות, דוגמת עולם ההנדסה, משאבי האנוש או עולמות הניהול, לתעשיית הבידור יש חוקים משל עצמה בכל הנוגע לבניית קורות חיים. אם אתם מחפשים עבודה בתחום הבידור ורוצים להיות בטוחים שתוכלו לבלוט מעל השאר (ונכון, זו משימה מאתגרת למדי), התחילו בללמוד את הכללים הכתובים והלא כתובים של התעשייה, המתחילים בכתיבת קורות חיים מתאימים. אנחנו כאן עם כמה טיפים מעולים שיסייעו לכם בכך.

מה מעסיקים מחפשים?

כשיש לקורות חיים תבנית מסוימת, קל יותר להבין מה מצופה מאיתנו, אך כדי לענות על שאלת הבנייה של קורות חיים בתחום הבידור, חשוב "לתקוף" את הנושא מנקודת מבט אחת: מה מעסיקים מחפשים. בעוד שבמרבית ענפי התעשייה יבקשו המעסיקים לראות ניסיון מנהיגות או אפילו ניסיון התנדבותי, בעולם הבידור חשוב להציג בעיקר את הניסיון והמיומנויות שלכם בתחום. לשם כך חשוב להתאים את הכישורים שלכם לתפקיד, ולהבליט את נקודות החוזק הרלוונטיות שלכם.

אל תפרטו כל מה שעשיתם

קורות חיים לתעשיית הבידור לא צריכים לכלול את כל הניסיון התעסוקתי שלכם בתחום או בכלל. אם, למשל, בתפקיד האחרון בו השתתפתם היו פרטים שלא רלוונטיים לתפקיד הנוכחי אליו אתם מתמיינים – הסירו אותם מהתפקיד שאתם מגישים אליו קורות חיים כרגע.

אם למדתם קולנוע, למשל, אל תפרטו כל סרט קצר שהשתתפתם בו או הייתם חלק מהפקתו. זה בסדר להציג את החוויה שלכם על הסט או להדגיש סרט מסוים אם הוא זכה בפרסי אקדמיה או השתתף בפסטיבלים, אך אין צורך לפרט כל תרגיל בו צעקתם "אקשן" והשלמתם סרט קצר. זכרו: המפתח הוא לבלוט מחד מבלי להתיש את המעסיק מאידך.

עיצוב קונה, ובגדול

בכל תחום, ובייחוד בתעשיית הבידור, מי שיקבל את קורות החיים שלכם ייחשף במקביל למאות אם לא לאלפי קורות חיים נוספים. התפקיד שלכם הוא לבלוט מעל השאר, לא רק מבחינת התוכן הכתוב או המצולם אלא גם מבחינת הנראות החיצונית. איך עושים זאת? שמרו על עיצוב נקי ותוכן תמציתי ומדויק. הימנעו מפסקאות ארוכות מדי ובחרו במקום זאת להשתמש בנקודות קצרות ותכליתיות. הקפידו לא לחרוג מעמוד אחד וגם אם כדאי להקפיד על עיצוב ונראות מושכת – אל תשתמשו בצבעים עזים או מושכים מדי את העין.

חינוך? חשוב מאוד, אך לא כאן

ההשכלה הפורמלית שלכם צריכה להופיע בקורות החיים, אך לא במקום הראשון. בניגוד למקומות עבודה מסורתיים, בתעשיית הבידור לא באמת משנה האם השלמתם תואר שני או התמחתם מעבר לים במקצוע מסוים – זה מעולה ולחלוטין מעיד על היכולות המנטליות והשכליות שלכם ולכן ראוי שיופיע בקורות החיים, אך לא במקום הראשון. את מה כן נקפיד להזכיר? את הניסיון הרלוונטי שיש לכם בתעשייה. את הלימודים או הקורסים שהשתתפתם בהם וקשורים לעולם הבידור – כמו פיתוח קול, לימודי משחק, עמידה מול מצלמה וכדומה.