איך כותבים קורות חיים בצורה מיוחדת?

חיפוש עבודה הינו תהליך העשוי להיות ממושך, מתיש ומלווה באכזבות. כולנו מכירים את התסכול שנוצר לאחר ששלחנו אינספור קורות חיים ללא תוצאה. ובכן, על מנת להגדיל ולשפר את סיכוייכם לקבלת המשרה הנחשקת, הרי שישנם כמה כללים לכתיבה נכונה וכמה טיפים וטריקים שיהפכו את קורות החיים שלכם למיוחדים ובולטים מעל לאחרים.

חיפוש עבודה הינו תהליך העשוי להיות ממושך, מתיש ומלווה באכזבות. כולנו מכירים את התסכול שנוצר לאחר ששלחנו אינספור קורות חיים ללא תוצאה. ובכן, על מנת להגדיל ולשפר את סיכוייכם לקבלת המשרה הנחשקת, הרי שישנם כמה כללים לכתיבה נכונה וכמה טיפים וטריקים שיהפכו את קורות החיים שלכם למיוחדים ובולטים מעל לאחרים. הזמן שלוקח למגייסים להחליט האם להתקדם עם מועמד מסוים בתהליך הגיוס או לפסול אותו עומד על 6 שניות! מדובר בנתון אכזרי המעלה את השאלה כיצד נוכל לגרום למעסיק לבחור דווקא בנו?

התשובה היא כי בהחלט ניתן לנקוט בכמה פעולות יעילות שיהפכו את מסמך קורות החיים שלכם לאפקטיבי וכזה שתפיקו ממנו את המקסימום בדרך לתוצאה המיוחלת שהיא הזמנה לראיון עבודה:

  • מילות מפתח –שימוש במילות מפתח בצורה נכונה, יאפשר לכם להדגיש את היתרונות היחסיים שלכם בהשוואה למתחרים על המשרה. בחירת מילות המפתח מבוססת על התאמה לקהל היעד. כאשר אנו מכוונים למשרה מסוימת, הרי שהצד השני מחפש לראות דברים מסוימים. הבנה לגבי מיהו הצד המגייס, תאפשר לכם להתנסח בשפה מתאימה המשלבת ביטויים מקצועיים ומילות מפתח שיעידו על גישה נכונה והבנה לגבי מהות התפקיד.

  • סדר וארגון – בכוחם של קורות החיים לייצר עבורנו תדמית ראשונית. סדר וארגון נכונים מעידים על השקעה ומחשבה וייצרו רושם חיובי בקרב הצד השני. כתיבה אלגנטית, הקפדה על הפרטים הקטנים ועיצוב נכון, יאפשרו להתחיל את מערכת היחסים עם המגייס ברגל ימין.

  • "הדגשים" –המגייס מתרשם מנראות המסמך ולאחר מכן מחפש אחר מילות מפתח המהוות תנאי למשרה דוגמת ניסיון תעסוקתי ספציפי, תכונת אופי או תואר מסוים. שימוש בהדגשת טקסט ימשוך את הקורא לפרטים המודגשים החשובים ויצור עבורכם יתרון. חשוב שלא להפריז בשימוש בהדגשים, שכן אפקטיביות התוצאה תיפגע.

  • פיסקה התחלתית מתמצתת – לאחר שעברתם בהצלחה את שלב שש השניות, הרי שהקורא יחליט האם ליצור עמכם קשר. האתגר בקורות חיים הינו לשכנע את המגייס כי אתם ראויים לפגישה או שיחה. המגייסים השונים עוברים על מאות קורות חיים מדי יום ולכן חשוב להבהיר להם בצורה תמציתית וברורה מי אתם. נסחו פיסקה התחלתית המתארת בקצרה לאיזה תפקיד אתם מתאימים ומהן היכולות המוכחות שלכם. פיסקה זו חייבת להיות קצרה, חדה ומהודקת.

  • תוכן וניסוח רהוט – לא כולנו מומחים בכתיבה וכישורי הכתיבה אינם מהווים, ברוב המקרים, תנאי הכרחי לתפקיד. אולם, בעת כתיבת קורות חיים, חשוב ליצור תוכן מדויק, חד ואיכותי שיעביר את המסר בצורה המיטבית. ניתן בהחלט להיעזר בגורם חיצוני מקצועי שיידע להציג אתכם בצורה הטובה ביותר ולהפיק את המקסימום מהרזומה שלכם.

אז שיהיה בהצלחה במשרה החדשה שלכם!