איך בוחרים דברים חשובים להכניס לקורות חיים

גם בעידן הטכנולוגי והמודרני, קורות חיים משמשים ככלי חשוב ומרכזי למיון וגיוס עובדים. במידה ואתם מעוניינים להגדיל את סיכוייכם לזכות במשרה הנכספת...

גם בעידן הטכנולוגי והמודרני, קורות חיים משמשים ככלי חשוב ומרכזי למיון וגיוס עובדים. במידה ואתם מעוניינים להגדיל את סיכוייכם לזכות במשרה הנכספת, הרי שישנם כמה טיפים מועילים לכתיבה נכונה שהראשון שבהם הוא התמקדות בפרטים ובמידע הרלוונטיים וויתור על עובדות ונתונים לא מועילים. 

רבים שואלים, כיצד לבחור מה חשוב להכניס לקורות החיים ועל מה כדאי לוותר? ובכן, לפניכם כמה עצות וכללים לבחירה נבונה של המידע החשוב שיש להכניס בקורות החיים שלכם.

  • סדר וארגון – וודאו כי הכתיבה שלכם ברורה ומסודרת. מאחורי כל מסמך קורות חיים עומד מגייס העובר על עשרות ואף מאות מסמכי קורות חיים ביום. לכן, סננו מידע מיותר ונסחו מסמך קריא, בהיר ומסודר. הקפידו על מרווחים בין השורות ועל חלוקה נכונה לפיסקאות. המידע שלא ניתן לוותר עליו כולל: פרטים אישיים (שם מלא, כתובת מגורים מעודכנת, טלפון וכתובת אימייל), השכלה, ניסיון תעסוקתי, שירות צבאי, הכשרות מקצועיות ופעילויות חברתיות והתנדבויות.

  • היסטוריה תעסוקתית רלוונטית – הציגו את מקומות העבודה שלכם בסדר כרונולוגי הפוך, כך שמקום העבודה האחרון יופיע בראש הרשימה. באופן טבעי, ככל שניסיון התעסוקתי שלכם עשיר יותר, כך הוא ירשים יותר. אולם, הרחבת יתר אודות מקומות עבודה לא רלוונטיים לתחום המשרה המבוקשת, לא תועיל ואף עלולה ליצור רושם שאינכם מתאימים. הדגישו את מקומות העבודה הרלוונטיים לתחום העיסוק המבוקש וותרו על תחומי עיסוק שאין להם כל חשיבות לנושא המשרה המבוקשת. נסו לשלב מילות מפתח בתיאור המשרה הקשורות לתפקיד אליו אתם מנסים להתקבל. מומלץ לשלב מונחים מקצועיים ולהדגיש כישורים ויכולות שרכשתם בתחום.

  • "לא לחפור!" – אמנם אתם מעוניינים להרשים את הקורא, אך פירוט רחב וארוך מדי עלול לעייף. עודף אינפורמציה עלול לגרום למגייס לעבור למועמד הבא ולפספס את היתרונות היחסיים שלכם. מומלץ שאורך המסמך לא יעלה על 2 עמודים ועדיף שהוא יהיה באורך של עמוד אחד.

  • על מה לוותר? אין צורך לצרף תמונה או לפרט על תחביבים. מדובר על מידע לא רלוונטי שימשוך את הפוקוס מהפרטים החשובים העלולים להיבלע במלל רב ומיותר.

  • מכתב מקדים – הוספת מכתב מקדים אינה בגדר חובה, ולכן רצוי להוסיף כזה רק לפי דרישה של המגייס. את המכתב המקדים נסחו בצורה מקצועית אך גם אישית וציינו את שמו של האדם אליו אתם פונים.

  • פרטים נוספים – רצוי לציין שליטה בשפות, שליטה ביישומי מחשב, ניסיון בעבודה בסביבה ממוחשבת כל זאת כמובן בהתאם לסוג המשרה אליה אתם פונים. מומלץ לתת דגש לכישורים מיוחדים שרכשתם העשויים להוות יתרון על פני המתחרים.

אז שיהיה בהצלחה רבה במציאת משרת חלומותיכם!