לא תאמינו איך הטיפים האלה ישדרגו את השכר שלכם

חושבים שמגיעה לכם משכורת שמנמנה יותר? רוצים לבקש העלאה אך לא בטוחים שתצליחו להשיגה? לא מעט עובדים מוצאים את עצמם בדיוק בנקודה הזו: מרגישים שמגיע להם יותר. אז נכון שבדרך כלל אנחנו עוסקים בסוגיות כמו איך כותבים קורות חיים, אך הפעם החלטנו לתת כבוד גם לאחד הרגעים החשובים במהלך הקריירה – לדעת איך לדבר על כסף. הנה כמה טיפים מעולים שתוכלו ליישם בדרך לשיחה עם הבוסים שלכם.


דעו מה הערך שלכם

ערכו מחקר מתאים כדי להבין כמה אתם שווים. כדי להצליח לכמת את הנתון הזה, בדקו מהו השכר הממוצע במשק עבור המשרה שאתם ממלאים, באמצעות סקרי שכר או חיפוש פשוט בגוגל. אם אתם מגלים שאתם מקבלים תשלום נמוך מדי, תוכלו להשתמש בנתון הזה במשא ומתן על העלאת השכר. זהו הצעד הראשון בדרך לשם.

דעו כמה לבקש

לאחר שאתם מבצעים את המחקר, בחנו מהו הסכום שתוכלו לבקש, אך דאגו שהוא ישקף שלושה דברים: הראשון הוא את המצב במשק, השני הוא שזה יהיה סכום ריאלי והשלישי הוא השוואה של הנתונים הללו עם סכום שיעשה לכם טוב בלב ובכיס. אתם לא רוצים לגמגמם כשהבוסים שלכם ישאלו: "אז על כמה חשבת?". הגיעו מוכנים, זה גם יראה להם שאתם רציניים וערכתם שיעורי בית לפני הפגישה.

קבעו זמן מתאים לפגישה

כשהבוסים שלכם נמצאים בין ישיבה ארוכה לבין אירוע חברה בערב – זה לא זמן טוב במיוחד לבקש העלאה. כנ"ל כשאתם יודעים שבדיוק עסקה גדולה לא יצאה אל הפועל. מה כן? התחילו את ה"דייט" העסקי שלכם מלפנות אל המעסיקים שלכם ולבדוק מתי הם פנויים ומתי יהיה להם נוח לדבר איתכם. כשאתם צריכים להציג את נושא הפגישה, אין צורך לקרוא לילד בשמו, אלא פשוט לומר שתשמחו לדבר על אפשרויות הקריירה שלכם.

הכינו את עצמכם לפגישה

משא ומתן על שכר זה אף פעם לא נעים לעשות, וזה עשוי להיות גם קשה ומביך. לכן, לפני שאתם מגיעים ליום הפגישה, נסו להתאמן ביניכם לבין עצמכם על מהלכה וגם עם חבר שייתן לכם פידבק. חשבו מה אתם רוצים לומר, כיצד להציג את הצורך בהעלאה, מדוע אתם מבקשים אותה וכדומה. כך תהיו מוכנים יותר והפגישה תתנהל בביטחון מצידכם.

הפגישה: התחילו בנימה חיובית

לפני שאתם מתחילים בנושא שלשמו התכנסתם, התחילו בנימה חיובית. משפט כמו: "העבודה הזו גורמת לי לסיפוק גדול והפרויקטים שלי מאוד מאתגרים ומשמחים אותי", יכול "להתניע" את כל השיחה בכיוון חיובי ונעים, ולעזור לה לזרום לכיוון הנכון.

זהו עצם העניין

לאחר שפתחתם בנימה החיובית, תוכלו להמשיך ולומר שאתם רוצים לעשות את העבודה הכי טובה שלכם, שאתם רואים שהיקף העבודה שלכם התרחב או שאתם מכירים בערך שאתם נותנים לחברה (ותפרטו, כמובן, בהתאם לנסיבות הרלוונטיות). העלאה לא מבקשים ללא סיבה, היא צריכה להיות מגובה באסמכתאות הגיונית שיתיישבו עם דעתם של המעסיקים ולכן אנו מזכירים שוב שחשוב להגיע מוכנים.