קורות חיים מותאמות למשרה

השקעת מחשבה בהתאמת קורות החיים שלכם למשרה המסוימת בה אתם מעוניינים, יכולה להתברר כמשתלמת למדי. חשוב להבין, כי כפי שאתם שולחים קורות חיים לתפקיד מסוים, סביר להניח כי עשרות ואף מאות אחרים נוקטים באותה הפעולה.

השקעת מחשבה בהתאמת קורות החיים שלכם למשרה המסוימת בה אתם מעוניינים, יכולה להתברר כמשתלמת למדי. חשוב להבין, כי כפי שאתם שולחים קורות חיים לתפקיד מסוים, סביר להניח כי עשרות ואף מאות אחרים נוקטים באותה הפעולה. התוצאה הינה שמגייס עובר על מסמכי קורות חיים רבים מדי יום ומסנן חלק גדול מהם. על מנת ליצור יתרון על פני המתחרים, ניתן לנקוט בכמה צעדים וליישם כמה טיפים שיהפכו את קורות החיים שלכם למותאמים ולבולטים במיוחד.

טיפים להתאמת קורות החיים למשרה המבוקשת

קורות חיים מותאמות למשרה ניתן לבנות בכמה צעדים פשוטים:

  • מומלץ לשמור כמה קבצים של קורות החיים שלכם ולבצע בהם שינויים בהתאם למשרה אליה אתם פונים. במידה ואתם מחפשים עבודה בכמה תחומים במקביל, מומלץ שיהיו קבצי קורות חיים נפרדים המותאמים לתחום המבוקש.

  • קראו היטב מהן הדרישות למשרה. הבנה לגבי מה המעסיק מחפש, תסייע לכם להתאים את קורות החיים ולבנות אותם כך שיבליטו את הנתונים והיתרונות הרלוונטיים שלכם לאיוש התפקיד. מומלץ להדגיש כישורים ויכולות העונים על הצרכים שהמעסיק מחפש. רצוי להימנע מתיאורים ריקים ופירוט של מידע שאינו רלוונטי. לדוגמא: במידה ואתם פונים למודעה המחפשת אחר אנשי מכירה, מוטב לכתוב: "הגעה ליעדי המכירה" ולוותר על תכונות אופי שאמורות ליצור רושם כללי, אולם הן אינן תכליתיות או ממוקדות.

  • רוב המגייסים אינם קוראים את כל מסמך קורות החיים. לכן, כדאי להשקיע בחלק העליון של העמוד ולהציג את הפרטים הרלוונטיים לתפקיד ואת כישוריכם כבר בתחילת המסמך. כך, המגייס יבחין מיד ביתרונות שלכם ויבין את מידת התאמתכם לתפקיד. במידה ולמשרה יש דרישות מיוחדות כגון שליטה בשפות או ניידות, עשו שימוש באינפורמציה הזו והבליטו את היכולת שלכם לענות לדרישות הללו.

  • מומלץ לכתוב נקודות מרכזיות באמצעות תבליטים וזאת על מנת להקל על הקריאה. יצירת מסמך קל לקריאה וברור, תותיר רושם ראשוני חיובי ותאפשר לכם להציג את עצמכם בצורה המיטבית.

  • הדגישו את הערך המוסף שלכם ביחס למשרה המדוברת. נסו לתת מענה לשאלות כמו: מה אתם יודעים לעשות טוב יותר מאחרים? מהי הייחודיות שלכם? וכו'.

  • הבליטו הישגים כגון: תעודות הצטיינות, עמידה ביעדים, זכייה בתואר עובד מצטיין וכו'.

  • צרפו לקורות החיים קישורים המעידים על נכסים מקצועיים בתחום דוגמת פרויקטים שביצעתם, כתבות, אתרים ובלוגים וכו'. כך תוכלו לשווק את עצמכם וליצור ערך מוסף שאין לאחרים.

לסיכום, פורמט קורות חיים הינו בעל חשיבות רבה ליצירת רושם ראשוני חיובי ולהוכחת מידת התאמתכם לתפקיד. בנייה וניסוח נכונים של קורות החיים, תוך מתן דגש ליתרונות והכישורים שלכם, יאפשרו לכם להפיק את המקסימום מהכלי השיווקי שנקרא קורות חיים. אז שיהיה בהצלחה רבה במשרת החלומות שלכם!