עיצוב קורות חיים – טיפים

כתיבה נכונה של קורות חיים עשויה לשפר את סיכויינו להתקבל למשרה המבוקשת. ישנם כללים ברורים לגבי אופן הבנייה והכתיבה של מסמך קורות החיים שחשוב לעמוד בהם. לצד כללי הכתיבה, עולה השאלה לגבי חשיבות עיצוב קורות חיים ומידת השפעתו. ובכן, בהחלט חשוב התוכן הכתוב אך גם אופן ההגשה.

כתיבה נכונה של קורות חיים עשויה לשפר את סיכויינו להתקבל למשרה המבוקשת. ישנם כללים ברורים לגבי אופן הבנייה והכתיבה של מסמך קורות החיים שחשוב לעמוד בהם. לצד כללי הכתיבה, עולה השאלה לגבי חשיבות עיצוב קורות חיים ומידת השפעתו. ובכן, בהחלט חשוב התוכן הכתוב אך גם אופן ההגשה. עיצוב קורות חיים משפיע על הקורא בין אם במודע ובין אם באופן בלתי מודע וכן לעיצוב נכון ישנה תרומה פרקטית המאפשרת להבין היטב ומהר מי עומד מאחורי המסמך. 

קורות חיים הם כלי שיווקי ולכן לתחום העיצוב ישנה חשיבות ומשקל רבים. לפניכם כמה כללים וטיפים לעיצוב נכון ומועיל של קורות חיים.

  • תשומת לב לפרטים –המסמך נועד לאפשר למעסיק לבחון את יכולת הסדר והארגון שלכם. שימו לב גם לפרטים הקטנים כגון: רווחים בין שורות, פסיקים ונקודות, שימוש בבולטים, ניסוח נכון ורהיטות.

  • סדר כרונולוגי הפוך – פירוט ההשכלה והניסיון התעסוקתי שרכשתם לאורך השנים יופיע בסדר כרונולוגי הפוך, כלומר מהחדש לישן. במידה ועבדתם כמלצרים בעבר הרחוק ואתם מגישים מועמדות למשרת מתכנת, הרי שחשוב שהמשרות האחרונות והרלוונטיות יותר יופיעו בראש הרשימה. עיצוב המסמך בסדר כרונולוגי הפוך יאפשר לקורא להבין מיד מהי ההתאמה שלכם למשרה מבחינת הניסיון וההשכלה.

  • כתיבה קצרה ותמציתית – הימנעו מפיסקאות ארוכות ובחרו בניסוח ענייני וקולע כך שהטקסט יהיה קל ונעים לקריאה. מומלץ לעצב את קורות החיים באמצעות תבליטים קצרים המתארים כישורים ותפקידים רלוונטיים.

  • רכזו את כל המידע בעמוד אחד – רובם המוחלט של קוראי קורות החיים, עוברים על עשרות ואף מאות מסמכים מדי יום. לכן, חשוב לרכז את כל המידע בעמוד אחד, שכן סיכויים גבוהים שבמידה והמסמך יכלול יותר מעמוד אחד, העמודים הבאים פשוט לא ייקראו.

  • פונט פשוט ונקי – פונט פשוט ונקי יעניק לתוכן עצמו את הבימה ולא "יגנוב" את תשומת הלב. מומלץ לבחור בפונט Arial בגודל 11 לטקסט עצמו ו – 12 לכותרות.

  • תמונה - לא נהוג לכלול תמונה בקורות החיים וזאת על מנת שלא לעורר קונוטציות שליליות. במידה ואתם חושבים שתמונה עשויה לסייע לכם, בחרו בתמונה מקצועית, מכובדת וייצוגית. רצוי שכל המסמך יהיה מעוצב בצבע שחור, שכן צבעוניות יתר עלולה להסיט את הפוקוס מהפרטים החשובים.

  • ניסוח ניטרלי – לא מומלץ לעשות שימוש בגוף ראשון דוגמת: הובלתי, מכרתי, עשיתי, אלא לנסח את הפעילויות בצורה ניטרלית: הובלת תהליכים, עמידה בלחצים וכו'.

יישום של הטיפים הללו בעיצוב קורות החיים שלכם, יאפשר לכם להפיק את המקסימום מהמסמך. קורות חיים הם כלי שיווקי ולכן לפן העיצובי יש חשיבות ומשקל. כעת, יש בידכם את הכלים לעיצוב מיטבי ונכון של קורות החיים שלכם, אז שיהיה בהצלחה בהשגת משרת חלומותיכם!