מה האורך האידאלי לקורות חיים?

רבים שואלים: מה האורך האידאלי לקורות חיים? אנו כאן על מנת לספק לכם תשובה ברורה ומנומקת שתאפשר לכם להבין מהו המידע החשוב ועל מה רצוי לוותר

קורות חיים מהוות מסמך וכלי שיווקי בעל חשיבות רבה במידה והינכם מחפשים עבודה או מעוניינים במשרה ספציפית. כולנו מכירים את תחושת התסכול הנובעת מכך שאנו שולחים את קורות החיים שלנו לעשרות מקומות עבודה ולא זוכים לתשובה. ובכן, על מנת לייעל את ההליך ולהפיק את המקסימום מקורות החיים שלכם, ישנם כמה כללים וטיפים לכתיבה נכונה של קורות החיים. אחד הפרמטרים החשובים הינו אורך המסמך. רבים שואלים: מה האורך האידאלי לקורות חיים? ואנו כאן על מנת לספק לכם תשובה ברורה ומנומקת שתאפשר לכם להבין מהו המידע החשוב ועל מה רצוי לוותר.

העברת המסר המרכזי בצורה תמציתית וברורה

בבואנו לשלוח קורות חיים, אנו מעוניינים ליצור רושם חיובי על המגייס ולהראות לו כי אנחנו המתאימים ביותר לתפקיד. ובכן, בהחלט זוהי המטרה, אולם קיים מוקש הנובע מכך שאנשים רבים בוחרים להרבות ולהרחיב במידע העלול להיות בלתי רלוונטי ואף כזה שיפגום ברושם שאתם יוצרים. חשוב להבין מראש כי קורות החיים חייבים להיות מתומצתים, ברורים ומדויקים ומוטב לוותר על מידע לא רלוונטי שאינו מועיל או מקדם אתכם. באופן כללי, קורות החיים אמורים להכיל עמוד אחד בלבד, למעט מקרים חריגים בהם אתם מגישים מועמדות למשרות בכירות. קוראי קורות החיים העסוקים בתהליך הגיוס, עוברים על עשרות מסמכים מדי יום ולכן חשוב שקורות החיים שלכם יהיו מתומצתים ויעבירו את המסר ואת היתרונות והכישורים שלכם בצורה ברורה ומהירה. קורות חיים ארוכים ומפורטים מדי עלולים לעייף את הקורא שעלול פשוט לעבור למסמך הבא.

התמקדות במידע חיוני והדגשת כישורים ויכולות רלוונטיים

על מנת לבנות את קורות החיים שלכם נכונה, הציגו מידע מעשר השנים האחרונות ולא מעבר לכך. מומלץ לעשות שימוש בהדגשים (בולטים) המעבירים נקודות מרכזיות בצורה קצרה וברורה. כך, יכול הקורא למצוא בקלות את הסיבות מדוע אתם מתאימים לתפקיד. הרחיבו לגבי השכלה, ניסיון תעסוקתי וכישורים הרלוונטיים למשרה המיועדת בלבד. אין צורך להרחיב על עובדות שאינן בעלות משקל או רלוונטיות לעבודה המבוקשת. מומלץ להציג פרטים מסוג זה בקצרה בלבד ואף ניתן לוותר עליהם לחלוטין. בניית קורות חיים כוללת התייחסות לאורך המסמך, סדר כרונולוגי, הדגשת פרטים חשובים, עיצוב נכון והעברת המסר בצורה ברורה ועניינית. כאמור, ככל שהמסמך יכיל מידע הרלוונטי לתפקיד כך סיכוייכם להימצא כמתאימים יהיה גבוה יותר. לכן, וותרו על מידע חסר משמעות למשרה הנוכחית, שכן במידה ותרחיבו בנושאים לא רלוונטיים, האפקטיביות של המידע הרלוונטי עלולה להישחק ולהיבלע. בשורה התחתונה, קורות חיים טוב שיכללו את כל הפרטים והמידע אודותיכם בעמוד אחד של מסמך וורד (כ 400 מילה) המעוצב בצורה נקייה שתאפשר קריאה קלה ומהירה. בעולם השיווק, תמציתיות והעברת המסר המרכזי בצורה ברורה וקלה לקריאה, הינן מעלות ויתרונות שיפעלו לטובתכם.