כך תקבלו עבודה בחברות המובילות בארץ

אתם עובדים קשה ביצירת קורות חיים מושלמים, אתם רוצים להשיג עבודה במקום שיתאם את שאיפותיכם ולהצליח לפתח קריירה מצוינת במקומות המובילים בארץ – כיצד תעשו זאת? רגע אחרי שאתם מחפשים דוגמה לקורות חיים בעברית ובמקרה הצורך מכינים גם קורות חיים באנגלית, הנה כמה צעדים שיסייעו לכם לקבל את עבודת החלומות.

אתם עובדים קשה ביצירת קורות חיים מושלמים, אתם רוצים להשיג עבודה במקום שיתאם את שאיפותיכם ולהצליח לפתח קריירה מצוינת במקומות המובילים בארץ – כיצד תעשו זאת? רגע אחרי שאתם מחפשים דוגמה לקורות חיים בעברית ובמקרה הצורך מכינים גם קורות חיים באנגלית, הנה כמה צעדים שיסייעו לכם לקבל את עבודת החלומות.

כדאי לדעת: עבודת החלומות לא באמת קיימת

באמת לא יפה מצידנו, להתחיל בהבטחות שכאלה ואז להוריד את הציפיות, אבל באמת כדאי לקחת את זה בחשבון – עבודת החלומות היא, למרבה הקלישאה, מה שאנחנו עושים ממנה, והיא תלויה בהמון פרמטרים שהם לא רק שכר טוב, הטבות, מוניטין החברה או תיאור תפקיד שמשך את עיניכם. אנחנו לא מזלזלים בהם חלילה, הכל חשוב מאוד, אך עבודת החלומות תלויה במידה רבה גם בפרספקטיבה שלנו, ובהבנה שלכל עבודה יש יתרונות וחסרונות. לאחר שנצליח להפנים את זה, יהיה הרבה יותר קל להוריד את מפלס הלחץ, לווסת את המעברים בין ציפייה לאכזבה ובסופו של דבר להגדיל לאין ערוך את הסיכויים שלכם לקבל הזדמנות לעבוד בעבודה שתיהנו ממנה באמת.

חקרו בזהירות תיאורי תפקיד

לא מעט מחפשי עבודה בחברות מובילות מסתנוורים מהעובדה שמדובר בחברה איכותית ומדלגים על קריאת תיאור התפקיד לעומק. בפועל, אין תיאור משרה שמדויק ב-100%. כשאתם מביטים בתיאורי משרות שאינן שייכות לחברות בולטות או בכלל, בחנו אותן היטב: מה מופיע בדרישות התפקיד? מהו תיאור המשרה? אילו כישורים, מיומנויות או ניסיון צריך להיות למועמד? לאחר שתשימו לב לתיאור המשרה במלואו, מומלץ לחפש עבודות דומות עם תיאורים דומים ולהשוות את הניסיון והידע שעומדים לרשותכם עם המיומנויות שדורש התפקיד. לאחר שתבחנו את תיאור התפקיד בקפידה, רק אז הגישו קורות חיים.

חפשו משרות במקומות יצירתיים

אתרי דרושים, פורטלי עבודה, לינקאדין ופוסטים בפייסבוק הם מקומות מעולים לחיפוש עבודה, אך כדי להתקבל לעבודה בחברות המובילות בארץ כדאי להתאמץ מעט יותר. זה בדיוק המקום והזמן להשתמש בקשרים מקצועיים שצברתם, אם יש לכם כאלה, ולנצל אותם לטובתכם. אך גם אם אין לכם קשרים שכאלה, יש עדיין דרכים מעולות לבלוט ולהשאיר רושם. דרך נוספת לעשות זאת היא לנסות להגיע אל המגייסים ישירות – במפגשי נטוורקינג, ירידי עבודה של מגייסים רלוונטיים וכדומה (אך מבלי לחצות גבולות אישיים, כמובן).

התאימו את קורות החיים שלכם. תמיד.

חברות גדולות מעסיקות אלפי אנשים מדי שנה. כשאתם מגישים בקשה מקוונת, היא מגיעה למאגר גדול בו יש משרות דומות לשלכם. על פי מחקרים, מגייסים מבלים שבע שניות בממוצע בקורות החיים שהם נתקלים בהם, ולכן המסקנה ברורה מאוד: אתם חייבים לבלוט! עם כמות קורות החיים העצומה שהם מקבלים, חשוב מאוד להתאים את קורות החיים שלכם כל הזמן ולדאוג שהם ימשכו את תשומת לבם באופן מיידי, מבחינת התפקיד המבוקש, החברה הרלוונטית וכישורים נוספים.