כך תכינו קורות חיים ב-5 דקות

קורות החיים שלנו הם כרטיס הביקור שלנו. בתקופה שבה התחרות על כל משרה פנויה היא קשה, חשוב להשקיע בכתיבת קורות חיים ולעשות זאת בחוכמה. קורות החיים מספרים אודות המועמד או המועמדת למשרה, אודות הניסיון שלהם, ההשכלה וכן פרטים נוספים, שיכולים להיות רלוונטיים לאותה משרה. כאשר הם כתובים כהלכה הם יכולים לשפר משמעותית את סיכויו או סיכויה של המועמד או המועמדת למשרה הפנויה, וכאשר יש בהם כשלים הם יכולים לסכן זאת. לא כל אחד יודע כיצד לכתוב ולהפיק קורות חיים ראויים, אך תודות לפלטפורמות חדשות, אפשר לכתוב את קורות החיים ב-5 דקות! איך עושים את זה?


בחירת צבע

בחירת הרקע לקורות החיים, כמו גם בחירת צבע הגופן, יכולים להשפיע רבות עם האופן שבו יתפסו קורות החיים שנחשבו. לפן האסתטי יש תפקיד חשוב מאד וכדאי להקדיש גם לו את הזמן הראוי. באמצעות מערכת מיוחדת המסייעת בכתיבת קורות החיים בקלות ובמהירות, אפשר, בשלב הראשון, לבחור את הצבע. יש פלטה של צבעים שממנה בוחרים ורק לאחר מכן, עוברים אל השלב הבא.

בחירת תבנית

התבנית הנבחרת של קורות החיים שלכם היא זו ששומרת על מסגרת מסוימת ומחלקת את הנתונים המופיעים על גבי הקובץ. ישנם עיצובים שונים של תבניות וסגנונות שונים. כדאי מאד לבחון בין האפשרויות הקיימות ולהשוות ביניהן וגם לבדוק איזה מסר רוצים להעביר. ישנן תבניות רשמיות יותר בעיצובן, אחרות פשוטות למראה, יש תבניות סטנדרטיות וגם את אלו, המיוחדות יותר.

עדכון הנתונים הרלוונטיים

כאן מגיע השלב החשוב מכל של קורות חיים, שלב הנתונים עצמם. לאחר שנבחרו המאפיינים הוויזואליים/העיצוביים של קורות החיים ניגשים לשלב הבא שהוא שלב עדכון הנתונים. ישנם כללים לכתיבת קורות חיים ומידע חשוב, שהכרחי לכלול אותו. פרטים אישיים אודות המועמד או המועמדת, ההשכלה (השכלה תיכונית, השכלה אקדמית, קורסים שונים ועוד) וכמובן ניסיון תעסוקתי הם פרמטרים שחובה להתייחס אליהם בקורות החיים. כדאי מאד לציין מידע שעשוי להיות רלוונטי יותר למשרה המדוברת ופחות להרחיב על פרטים שאינם רלוונטיים.

שמירת הקובץ ושליחתו

זהו, זה השלב הסופי. קורות החיים שלכם עוצבו וסוגננו, נכתבו בהם כל הנתונים אודותיכם ועכשיו הם מוכנים. כל שנותר לעשות הוא לשמור את הקובץ על גבי המחשב ולהעביר אותו אל הגורמים הרלוונטיים לכם, אלה שיוכלו לסייע לכם במציאת עבודה.

עברית או אנגלית – חשוב לדעת

קורות חיים באנגלית נדרשים ללא מעט משרות בארץ, ובייחוד כאלו שהכרחית רמה גבוהה של אנגלית. כאשר קורות החיים כתובים באנגלית הם מראים כי המועמד אכן יודע את השפה ומסוגל להתבטא בה ברמה הגבוהה. לעיתים אין כל כך קשר בין שפת כתיבת קורות החיים למשרה המדוברת, ולכן חשוב לדעת זאת מראש כדי להיערך בהתאם ולכתוב את קורות החיים בשפה הנכונה.