טיפים לכתיבת קורות חיים למשרות ציבוריות

קורות החיים שלנו הם ההצצה הטובה ביותר שהמעסיק יכול לקבל עלינו, וזוהי הדרך האידיאלית לגרום לקריירה הבאה שלכם לקרות.למשך שלוש דקות או מעט פחות, המעסיק הפוטנציאלי שלכם עתיד לקרוא את השורות שכתבתם על עצמכם ואתם תקבלו את תשומת ליבו המלאה

קורות החיים שלנו הם ההצצה הטובה ביותר שהמעסיק יכול לקבל עלינו, וזוהי הדרך האידיאלית לגרום לקריירה הבאה שלכם לקרות. למשך שלוש דקות או מעט פחות, המעסיק הפוטנציאלי שלכם עתיד לקרוא את השורות שכתבתם על עצמכם ואתם תקבלו את תשומת ליבו המלאה – בכל תחום ובעיקר בעולם המשרות הציבוריות, חשוב מאוד שהדקות הללו יהיו הטובות ביותר שיש. כיצד תבטיחו זאת? איך תהפכו את קורות החיים שלכם להצהרה המשמשת לקידום ושיווק עצמי אל מול מקבלי ההחלטות? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם בכך.


אורך הטקסט

תבנית קורות חיים מסודרת כוללת מספר פרמטרים קבועים, וכנגזרת לכך יש גם אורך מינימלי דרוש – אך גם בתוכו יש לנו שליטה על האורך הסופי המתקבל. כדי לשמור על ערנות מצד המעסיק, מומלץ מאוד לא להכביר במילים ולנסות לשמור על תבנית קורות החיים שלכם כמה שיותר תמציתית וקצרה. עם זאת, אם יש לכם ניסיון רלוונטי משמעותי בתפקיד הציבורי שאתם חותרים אליו, אל תקמצו במילים – שימו את הזרקור דווקא עליו והדגישו אותו.

תיאור התפקיד

משרות ציבוריות הן מגוונות מאוד והאופי שלהן משתנה מאוד. לפני שאתם פונים אל המעסיק הפוטנציאלי ומעבירים אליו את קורות החיים שלכם, חשוב מאוד לקרוא בעיון את תיאור המשרה ולהבין האם אתם מתאימים לדרישותיה. אם החלטתם שכן, חשוב מאוד לציין זאת בגוף המייל או במקום רלוונטי אחר ואף להתאים את קורות החיים למשרה המבוקשת – כמובן, מבלי להמציא נתונים לא נכונים. בהקשר הזה כדאי לחזור שוב לאורך הטקסט. גם אם מצאתם את עצמכם מתאימים לתיאור המשרה, חשוב מאוד שלא להעמיס באינפורמציה, ובוודאי לא בכזו שחוזרת על עצמה שוב ושוב. כדאי מאוד לשמור על מסמך מאורגן, מסודר וממוקד.

איכות הנייר

זה אולי נראה מעט מוזר ולא רלוונטי, אך מדובר בפרט חשוב מאוד. על אף שרבים מאיתנו כבר לא נזקקים להדפיס את קורות החיים ושולחים אותם באופן דיגיטלי – כשאתם נדרשים לעשות זאת, בדלו את עצמכם בדרך נוספת: הדפסת קורות החיים על נייר באיכות טובה. אין לכם מושג עד כמה הדבר ייצור רושם טוב על המעסיק הפוטנציאלי שלכם, ישווה לכם תדמית מקצועית ויגרום לכם להתבלט מעל יתר המועמדים.


מכתב מקדים

"שוק" המשרות הציבוריות הוא עמוס מאוד ותחרותי מאוד – אתם רוצים להתבלט ואתם רוצים להיות רלוונטיים. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא להוסיף תקציר רלוונטי קצר בגוף המייל או מצורף לקורות החיים (אם הם מודפסים) ובו תפרטו מדוע אתם מוצאים את עצמכם מתאימים למשרה.


בדיקה מקדימה

באיזה גוף אתם רוצים לעבוד? מהי המשרה הזו ומה היא כוללת? מי הם מקבלי ההחלטות בארגון הציבורי הרלוונטי? אחד הטיפים הטובים ביותר שנוכל לתת לכם הוא לסקור קלות את הגוף אליו אתם פונים ולרתום את הידע החדש לטובתכם. תוכלו לציין זאת בגוף המייל (לדוגמה: "נוכחתי לגלות כי יש מנכ"ל חדש לארגון") – זה יראה שאתם מתייחסים למשרה ברצינות הראויה.