האם לשלוח קורות חיים פעמיים?

הדרך למציאת עבודה יכולה להיות ארוכה ומתמשכת. היא דורשת מכם סבלנות מרובה וגם השקעה. אך לרוב מי שעובד נכון וחכם, מצליח למצוא לעצמו את המשרה המבוקשת והנחשקת עבורו. חשוב לציין כי קיימים הבדלים מהותיים בין תחומי עבודה שונים. אך יחד עם זאת יש כמה כללים שנכונים לכל תחום שהוא. אחת השאלות הגדולות שמעסיקות את מחפשי העבודה היא האם לשלוח קורות חיים פעמיים.


קורות החיים והתפקיד שלהם

ראשית נבין מהם קורות החיים ומה התפקיד שלהם. אתם יושבים בבית ומכירים ביכולות שלכם. אתם רוצים לעבוד בתחום מסוים ומאמינים שההשכלה שלכם וגם הכישורים ממש מתאימים לתפקיד אך המעסיקים כלל לא מכירים אתכם. לא שמעו עליכם ולא יודעים מה יש לכם להציע להם. כאן מגיע התפקיד של מסמך קורות חיים. מסמך רשמי ומפורט בו אתם מספרים למעסיק הפוטנציאלי על עצמכם, על היכולות, על ההשכלה ועל הניסיון שצברתם. קורות חיים הם צעד ראשון בתהליך ההיכרות. רק לאחר שמעסיק קורא את קורות החיים שלכם, מתרשם מכם וחושב שאתם יכולים להיות מתאימים לתפקיד מסוים שהוא מחפש לאייש, תהליך ההיכרות יוכל להתקדם ולקרום עור וגידים.

לשלוח ולהיות בטוחים שהמסמכים שלכם נקראו

כדי שמגייס עובדים יקרא את הקורות החיים שלכם אתם צריכים לעבוד חכם ונכון. זה כולל את שלב הכתיבה וההתאמה של קורות החיים לתבנית המוכרת והרווחת בשוק. כמו כן חשוב לדעת ולזהות את הנקודות המשמעותיות ואת היתרונות האישיים שלכם, ולהציג אותם בצורה בולטת ומושכת בקורות החיים. כך שהמסמך הזה ישווק אתכם ויקדם אתכם מול מעסיקים פוטנציאליים שיכירו אתכם באמצעות המסמך הזה. מעבר לעריכת קורות החיים בצורה מושכת ומזמינה לקרוא, חשוב לזכור כי מעסיקים פוטנציאליים או מגייסי עובדים הם אנשים עסוקים מאוד. הם מקבלים כמויות גדולות של מסמכים וקורות חיים של מאות אנשים. אם אתם רוצים להיות בטוחים שהמסמך לכם הגיע לידיים הנכונות וקיבל את ההתייחסות הנאותה – כדאי לשלוח יותר מפעם אחת.

לא קיבלתם תגובה? שלחו פעם שנייה

אם שלחתם קורות חיים פעם אחת, אך לא נעניתם ולא התקבלה כל תגובה, יכול מאוד להיות שקראו את המסמך שלכם והחליטו שלא לחזור אליכם. אך יכול גם להיות שהפנייה שלכם שקעה במצולות המסמכים יחד עם מאות פניות אחרות, והיא לא נענתה רק בגלל שהמילים שסיפרתם על עצמכם כלל לא שזפו את עיניהם של הגורמים הנכונים. אז למה שלא תשלחו בעצם פעם נוספת? בהחלט יכול להיות חכם לשלוח שוב את קורות החיים. כך אתם מכניסים את עצמכם שוב לרשימה, ומונעים מצב בו הפנייה שלכם אינה מקבלת התייחסות רק בגלל שהיא נשמטה וכדומה.

הדרך שלכם לעבודה ושליחת קורות חיים

כל עוד אתם נמצאים בעמדה של מחפשי עבודה, כל זמן שאתם רוצים לקבל משרה מסוימת ולהתקבל לשורותיה של חברה, חשוב כי תהיו דרוכים ועם יד על הדופק. שלחו קורות חיים ושלחו פעם שנייה אם עדיין לא קבלתם אף תגובה. כי בעצם אין לכם מה להפסיד.