איך תגיעו לתפקיד הנחשק שתמיד רציתם?

כאשר מחפשים עבודה, לרוב יודעים לא רק מה התחום שבו מעוניינים לעבוד, אלא גם מה התפקיד הספציפי המבוקש. אלה כמה נקודות מפתח, אשר יסייעו לכם להשיג זאת


להבין את התפקיד

ראשית, חיוני להבין את התפקיד עצמו ואת הדרישות לביצועו. הבנה כזו, תסייע לכם לדעת מראש האם ועד כמה התפקיד באמת מתאים לכם, תסייע לכם להשיג אותו וגם "להתחיל ברגל ימין", במידה ותתקבלו.

להכיר את ערוצי חיפוש העבודה

חשוב להכיר את ערוצי חיפוש העבודה, שהם הנפוצים והאפקטיביים באמת, לשם השגת התפקיד המבוקש. בהייטק למשל בולטת שיטת "חבר מביא חבר", בתחומי מקצוע אחרים בולטות קבוצות ברשתות החברתיות ולרוב, מדובר על שילוב של ערוצים שונים.

היכרות עם מקומות העבודה

אם אתם מחפשים תפקיד בחברה ספציפית, הדבר דורש התעמקות נוספת ושונה. רצוי להתעניין בנקודות כמו ההיסטוריה של העסק, אופי המקום, המייסדים ומי שהם האנשים המובילים בו כיום. כמובן, חשוב להתעניין גם בכל הקשור לתפקיד הספציפי שבו אתם מעוניינים, כפי שהוא מתבטא באותה חברה. היערכות כזו, תאפשר לכם לפנות למשרה בחברה באופן יותר מותאם למשרה ולהשאיר רושם מיטבי בראיונות.

קורות חיים מותאמים למשרה

כידוע, חשוב מאוד להתאים קורות חיים למשרה ספציפית מבוקשת. קורות חיים הם עדיין אמצעי בולט שבאמצעותו יכירו אתכם באופן ראשוני ולכן, אין ברירה - גם אם מדובר בטרחה רבה, זה שווה את ההשקעה.

אצבע על הדופק

רצוי מאוד להיות מעודכנים במה שחדש, בתחום שבו אתם מחפשים עבודה וכן ספציפית, לגבי העולם המקצועי של התפקיד שמעניין אתכם. אם אתם מחפשים תפקיד כזה בחברה ספציפית, כדאי להתעדכן גם בהתפתחויות לגביה וכמובן - בכל מה שחדש בעמוד המשרות באתר החברה ובעמודי רישות חברתי ככל שיש לה.

לסייע להם להחליט

חיוני להבין את תהליך המיון לתפקיד המבוקש ו"לסייע" לו ככל הניתן, להתקדם חלק לגביכם. מי שעוסקים באיוש משרות פועלים במהירות ומול היקף פניות גדול מאוד. לכן, חשוב להגיב בזריזות ובמקצועיות כאשר חוזרים אליכם ולהיות ערוכים היטב לשלב הבא במיון.

התקדמות בתוך הארגון

מקרה מיוחד, הוא הרצון להשיג תפקיד מסוים, במקום עבודה שבו אתם כבר עובדים. במקרה זה, אתם כבר "מכירים מבפנים" את העסק, מבחינות רבות. הדבר עשוי לעזור מאוד, בהיבטים רבים של התהליך. ייתכן שהתפקיד יידרש במסגרת התרחבות מתוכננת של הארגון שידועה מראש. מצד שני, זה עשוי להיות למשל מצב של עובד מתפטר (מהתפקיד בו מתעניינים), אשר העסק ירצה למצוא לו מחליף בהקדם האפשרי. האם אתם ערוכים לכך? זה "הסוד" - להיות ערוכים מראש, ככל הניתן. האם יודעים שאתם מתעניינים בתפקיד זה? האם מי שאמורים לבחור במחליף, מודעים למה שיש לכם להציע בנידון ולהישגיכם בארגון? כאמור, זה הוא מצב מיוחד ומה שחשוב, זה להיערך מראש ככל הניתן ולפעול במהירות.